"Brawurowa akcja Policji"

Aspekty prawne dotyczące produkcji alkoholi. Legalizacja, zatrzymania, prawne zmagania.
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Post autor: pokrec »

U nas na wsi, to pędzą głównie byli policjanci...
Policjant też człowiek, częścią jego pracy jest bycie "frontmenem" władzy. Jeśli ta władza zaczyna uciskać, to złość uciskanych wyładowuje się na właśnie - policjantach. Przeciętny człowiek nie potrafi sobie wytłumaczyć, że policjant nie ma wyjścia - on wykonuje prawo. Inna sprawa, to to, że poniekąd on też ma swój udział w odpowiedzialności moralnej - tak jak np. dziwka pracująca, żeby nakarmić dzieci - nie zmienia to faktu, że może przyczyniać się do rozbicia wielu rodzin...
Z drugiej strony gadanie, że sami sobie takich posłów, co stanowią prawo, wybieramy, to bełkot. jaki mamy wpływ na stanowione prawo? Czy możemy w referendum wypowiedzieć się np. o wysokości podatków? Dlaczego o tym decyduje parlament a nie referendum, które jest władzą wyższą od parlamentu? Dlaczego, gdyby poseł głosował jako obywatel w referendum - pewnie by zakreślił odpowiedź np. 10% - powiedzmy, że żaden świadomie myślący obywatel nie zakreśli zera, ale jak zostanie posłem, to wali jak w bęben po kilkadziesiąt procent?
Może tu działa jakis psychologiczny mechanizm w stylu eksperymentu stanfordzkiego. Bodaj chodziło o to, że grupa ochotników podzielona losowo na 2 grupy - więźniów i strażników zaczęła wykazywać zachowania typowe dla podziału na uciskanych i uciskających. Sama z siebie, bez zachęŧ. Wystarczyło poubierać w uniformy odpowiednie dla pozycji (strażnik - więzień) i ponazywać funkcje.
Zwyczajny obywatel stający się członkiem władzy zaczyna zapominać o tym, że sam jest obywatelem...
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
alembiki

maf1
50
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 16 lut 2013, 08:00
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: maf1 »

pokrec pisze:U nas na wsi, to pędzą głównie byli policjanci...
Hmmmm...a to dranie :lol: :lol: :lol:
pokrec pisze:Z drugiej strony gadanie, że sami sobie takich posłów, co stanowią prawo, wybieramy, to bełkot.
Nie taki znów bełkot. Pan Tusk startując do wyborów obiecywał okręgi jednomandatowe. I co? Qpa! Paweł Kukiz dość obszernie się o tym wypowiadał, nie będę więc za nim powtarzał. To jednak jest choć minimalny wpływ na stanowienie prawa. Wybierzmy ludzi, którym ciut, ciut możemy zaufać.
profesjonalne strzyżenie psów www.pudliszon.pl
Awatar użytkownika

calexico
50
Posty: 65
Rejestracja: wtorek, 15 lis 2011, 00:13
Krótko o sobie: Mam już święty spokój :)
Ulubiony Alkohol: mój
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: calexico »

Tylko kogo stary, dla mnie aktualne "elyty" są po prostu niewybieralne i w związku z tym ( i pomimo, że jest to niepoprawne politycznie ) robię qupę na każde wybory :dupa:
https://www.youtube.com/watch?v=v4b3MBkOx5k

maf1
50
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 16 lut 2013, 08:00
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: maf1 »

calexico pisze:Tylko kogo stary, dla mnie aktualne "elyty" są po prostu niewybieralne
Hmm...a kto je wybiera?
calexico pisze: i w związku z tym ( i pomimo, że jest to niepoprawne politycznie ) robię qupę na każde wybory :dupa:
I tym samym wybierasz nie głosując. Bądź świadomym obywatelem i pokaż swoją siłę. Myślisz, że kto obalił króla we Francji i spowodował Rewolucję Październikową?
profesjonalne strzyżenie psów www.pudliszon.pl
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: Partyzant »

Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1410
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 516 razy
Otrzymał podziękowanie: 123 razy
Kontakt:
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: mtx »

maf1 pisze:Fakt, po 15 latach służby mogą przejść na emeryturę z 40% uposażeniem. Policzmy: po 15 latach służby funkcjonariusz dostanie na rękę około 800 złotych.
A ile na taką emeryturę musi pracować normalny człowiek? (oczywiście jest to pytanie retoryczne) ;)

maf1
50
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 16 lut 2013, 08:00
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: maf1 »

No i tu pytanie, które zawsze się pojawia: a kto normalnemu obywatelowi zabrania być policjantem, żołnierzem, strażakiem?
Ale może wrócilibyśmy do tematu?
profesjonalne strzyżenie psów www.pudliszon.pl
Awatar użytkownika

polish_soldier
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 1 lut 2013, 21:28
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: polish_soldier »

Usiedliście na mundurowych, że aż zmusiło mnie to instalacji polskich ogonków (pozdrawiam Moderatorów).

Tak, jak Kolega kilka postów wyżej napisał, nikt nikomu nie bronił wstapić do "mundurówki". Zapraszam nawet do mnie. Vacatów sporo. Jest dosłownie tylko kilka drobniutkich mankamentów. Większość roku będziecie poza domem. A to na nartach, to na skokach, na poligonach, na zgrupowaniach, szkoleniach, kursach itp, itd. O psychice nie wspominam.
Będąc tak eksploatowanym, niewielu osiąga 15 lat służby. Z rozwalonym kręgosłupem, powykręcanymi kostkami, pozrywanymi więzadłami w kolanach.

Nie lepiej jest w Policji, czy Straży Pożarnej. Oczywiście wyłączając opasłe, grube świnie zza dębowych gabinetowych biurek, na skórzanych, regulowanych fotelach.

Temat skręcił troszkę w boczną ścieżkę.

Pozdrawiam.

Andrzej77
50
Posty: 73
Rejestracja: piątek, 3 cze 2011, 08:04
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: Andrzej77 »

Partyzant pisze:
ale trzeba się dostosować.
Na pewno nie ja, ty się dostosowuj, bo właśnie takich wzorcowych obywateli szukają. Tacy którzy będą pokorni i nie będą stawiać sprzeciwów, ba a będą jeszcze rekryminować np. Takich jak ja. I to jest co rządy chcą osiągnąć.
Napisz mi zatem (ale swoimi słowami, nie hasłami pierwszej Solidarności) co robisz w ramach swojego niestosowania się do panującego ładu. Bo moim zdaniem system wymaga od Ciebie jedynie, żebyś był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie i płacił podatki. Przegotowanie kilkudziesięciu litrów nastawu i napisanie na murze "Tusk to ch.." nie czyni z Ciebie opozycjonisty, a już na pewno nie partyzanta...

@polish_soldier, maf1: :ok:
Dobrze i tanio nie będzie szybko.
Dobrze i szybko nie będzie tanio.
Szybko i tanio nie będzie dobrze.
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1410
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 516 razy
Otrzymał podziękowanie: 123 razy
Kontakt:
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: mtx »

Andrzej77 pisze:@polish_soldier, maf1: :ok:
Pieskowe TWA się narodziło :hahaha: a taraz zgodnie nas BIMBROWNIKÓW sprzedajcie i zamknijcie
bo widzę, że pokrec miał rację pisząc te słowa:
pędzą głównie byli policjanci...
Choć nie do końca jestem przekonany, że tak napewno "byli" ;)
polish_soldier pisze:Tak, jak Kolega kilka postów wyżej napisał... A to na nartach, to na skokach, na poligonach, na zgrupowaniach, szkoleniach, kursach itp, itd. O psychice nie wspominam. Będąc tak eksploatowanym, niewielu osiąga 15 lat służby. Z rozwalonym kręgosłupem, powykręcanymi kostkami, pozrywanymi więzadłami w kolanach.
No weź mnie nie rozbrajaj... :lol: To jak jesteś tak eksploatowany (jako żołnierz w czasie pokoju :hahaha: ) to się postaw
na miejsu polskiego rybaka albo górnika i wtedy dopiero pisz o eksploatowaniu Cię jako "pracownika" bo coś mi
się wydaje, że o takim eksploatowaniu wiesz tyle co nic (tydzień w morzu, w mrozie, praca po 18godzin na pokładzie,
4 godziny snu i znowu jeb na pokład i tak przez tydzień, potem schodzisz z morza, robisz wyładunek, idziesz do domu na
12godzin i znowu wypad w morze i tak przez kilka bitych miesięcy - i nie ma emerytury po 15latach)...
Tylko wiadomo rybaka nikt nie uzna jako zawód wymagający, jak się utopi kuter to nikt w tv o tym nie trąbi,
nie ma żałoby, nawet nie wiadomo, że coś takiego się stało, a jak pieska postrzelą (ba nawet pobiją) to zaraz
halo w mediach, że jaki to niebezpieczny zawód...
Ale co ja tam wiem, ja tylko rok pływałem na kutrze poławiającym łososie (jako kucharz dodatkowo więc gów...o wiem ;) )...

Pozdrawiam Świętecznie :piwo:
Awatar użytkownika

polish_soldier
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 1 lut 2013, 21:28
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: polish_soldier »

Skoro gówno wiesz, to po co zajmujesz stanowisko? Nikt Ci nie kazał iść na kuter. Mogłeś również dać w ryj komuś pod sklepem i zabrać portfel. Policjant przecież się boi podejść.

Bez sensu robi się ten temat.

Ja nie naskakuję na żaden zawód w przeciwieństwie do Ciebie. Ja wstąpiłem do armii, Ty poszedłeś na kuter. Do kogo masz pretensje?

P.S. Gdybym był złosliwy, to odpisałbym Ci, że jako kucharz, siedziałeś zapewne przy ciepłym piecyku i fale widziałeś dwa razy: przy wejściu i zejściu z pokładu. Ale taki nie jestem :D

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: major »

Wszędzie jest źle, ale u mnie najgorzej!

Nawet taki skórzany fotel grozi odparzeniem tyłka :lol:

Problem polega na tym, że państwo dopieprza się do ludzi, którzy nie robią niczego złego. Nie widzę możliwości naprawienia tego problemu i pod tym względem - pozostaje tylko "dostosowanie się". Niech se będzie ścigane pokątne sprzedanie jednej flaszki bimbru, ale wpieprzanie się ludziom do ich prywatnych kuchni to gruba przesada!
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: Emiel Regis »

Potwierdzam zdanie polish_soldier (o dziwo :o ).
Kilka lat spędziłem w ''kamaszach''.
Była to specyficzna służba, gdzie wymagano więcej niż normalnie się to przyjęło. Pieniądze nie były jakieś oszałamiające (dużo miejsze, niż te od np. amerykańskich''prywatnych agencji ochrony'', które często proponowały pracę), ryzyko kontuzji bardzo duże.
Napatrzyłem się na kolegów, którzy poświęcili się armii, a kiedy zdarzył się wypadek lub coś gorszego, związanego z wykonywaniem poleceń służbowych, wtedy armia ustami swoich decydentów 'puszczała' kilka frazesów i dziękowała za dotychczasową służbę, zostawiając delikwenta, który poświęcił jej najlepsze lata życia i na szkolenia którego przeznaczono masę środków, na lodzie.
Sam zrezygnowałem widząc co się dzieje, w jaki sposób szanowane jest poświęcenie dla tej służby.

Nie oczekujmy że policja będzie nas pieścić za to, że łamiemy prawo, a jakiś 'życzliwy' pcha ich w naszą stronę. Sami nas nie szukają, bo inaczej już dawno mieliby każdego z użytkowników forum w garści.
Taka jest prawda Panowie- nasze hobby nie jest zgodne z obowiązującym porządkiem prawnym, więc nie dziwcie się że czasem ktoś ma z tego tytułu problemy.
Jeśli decydujemy się na łamanie przepisów w jakimkolwiek zakresie, to powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że w grę wchodzi ryzyko.

Jeśli komuś nie odpowiada istniejący stan rzeczy, to proponuję zamiast pustego pisania założyć komitet obywatelski, który zajmie się zbieraniem podpisów w sprawie uproszczenia przepisów i zezwolenie na domowy wyrób alkoholu w każdej postaci na użytek własny.
Przepis, który nas dyskryminuje jest po prostu idiotyczny, nie da się pilnować całego społeczeństwa, a jeśli już uda się złapać jakiegoś hobbystę, to z reguły dla budżetu jest to gra niewarta świeczki.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1410
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 516 razy
Otrzymał podziękowanie: 123 razy
Kontakt:
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: mtx »

P.S. Gdybym był złosliwy, to odpisałbym Ci, że jako kucharz, siedziałeś zapewne przy ciepłym piecyku i fale widziałeś dwa razy: przy wejściu i zejściu z pokładu. Ale taki nie jestem
I właśnie ty gów...o wiesz - bo na kutrze nie ważne czy jesteś kucharzem czy mechanikiem bo na pokładzie
tak samo zapier...asz i tam są wszyscy równi, a nie jak w psiarni czy wojsku zawodowym (podczas pokoju :hahaha:),
jeden taki, drugi taki, a trzeci jeszcze inny. I nie mam do nikogo i do niczego pretensjii tylko ostro już mnie wkurwia
takie użalanie się, że policjant/ wojskowy ma tak ciężko bo poligon, bo ćwiczenia, bo w domu go nie ma,
bo ma niską ( :hahaha: ) emeryturę po 15latach pracy ( :hahaha: ) , bo sro i owo.
Każdy powinien być taki sam a nie, że dziadek idzie na emeryturę w wieku 65-67lat i dostaje tyle samo co "policjant"
który odpoczywa już w wieku 35-40lat, a napracuje się pięć razy tyle co policjancik przez całe swoje życie...

Ps.
Skoro gówno wiesz, to po co zajmujesz stanowisko?
A wiesz co to jest ironia? ;)
Awatar użytkownika

polish_soldier
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 1 lut 2013, 21:28
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: polish_soldier »

Nieśmiało zaznaczam, że to nie ja skoczyłem na służby mundurowe, tylko Tobie się coś nie podobało. Stanąłem w obronie mundurowców, bo to, co pisałeś było nie fair.

Ja szanuję każdy zawód. Czy to mechanik, czy piekarz. Mało tego, absolutnie nie mam nic przeciwko Tobie, gdybyś na kutrze zarabiał 10 tysięcy miesięcznie i szedł na emeryturę po 10 latach. Gdybym coś napisał, to zapewne dostałbym od Ciebie odpowiedź: "kto Ci bronił zostać kucharzem na kutrze?".

Tak, znam pojęcie "ironia", ale jakoś tak ładnie pasowało mi, aby rozpocząć od tych słów posta :D

To, że się tutaj posprzeczamy - niczego nie zmieni. Dopóki mundurówka oferuje wcześniejszą emeryturę, będzie miała szerokie zainteresowanie i nie powinieneś uderzać we wszystkich chętnych i już pracujących.

A to, czy jest to sprawiedliwe? debatując, zabrakłoby zapewne miejsca na tym serwerze :)

Proponuję całkowitą zmianę tematu, bo zamiast się zaprzyjaźniać, to w końcu zaczniemy się szukać w realu :D

Odmeldowuje się...
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: Partyzant »

Napisz mi zatem (ale swoimi słowami, nie hasłami pierwszej Solidarności) co robisz w ramach swojego niestosowania się do panującego ładu
Czytaj dokładnie moje posty, to może zrozumiesz...
Bo moim zdaniem system wymaga od Ciebie jedynie, żebyś był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie i płacił podatki.
Szczepią, aby ludzie nie myśleli i to właśnie za pieniądze ludzi. Jeśli chodzi o podatki, dlaczego muszę płacić jakimś spasionym szujom, którzy bezczelnie się śmieją i bawią za moje pieniądze?
Przegotowanie kilkudziesięciu litrów nastawu i napisanie na murze "Tusk to ch.." nie czyni z Ciebie opozycjonisty, a już na pewno nie partyzanta...
Tu to już się uśmiałem :smiech:
1.Mała poprawka, grube kilkaset litrów... Wina ;)
2. Nie jestem graficiarzem, i to nie mój styl.
3. Tu się z tobą zgodzę, dzisiaj na niepokornych mówi się terroryści..." i jeb masz pod domem parę czołgów bo nie chcesz nowego wspaniałego ustroju"...
4. Kiedyś Partyzanci = Dzisiaj Terroryści.

Ps. Poczytaj kolego na forum dlaczego wybrałem taki a nie inny nick. Choć można go przyłączyć do wielu rzeczy.
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: Emiel Regis »

mtx1985 pisze: Każdy powinien być taki sam
Byli już tacy, którzy próbowali tę zasadę wcielić w życie. Ostali się jeszcze w kilku miejscach na naszej planecie, patrz np. Korea Północna.
Każda silna, zorganizowana grupa zawodowa ma swoje przywileje, patrz np. księża, górnicy czy nauczyciele i każda z tych grup wg. części społeczeństwa nie zasługuje na nie (często jest w tym dużo racji).
Dotyczy to szczególne służb mundurowych, które władza chce mieć po swojej stronie, więc 'ofiarowała' im więcej.
Gdyby w armii było tak pięknie, że nic się nie robi, po piętnastu latach suta emeryturka i wczasy na Hawajach, to zamiast z niej odchodzić korzystałbym właśnie z tych przywilejów.
Nie żałuję, a powody opisałem w poprzednim poście.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

kubusiowy
50
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 18:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: kubusiowy »

MTX nie mam nic do ciebie. Chciałbym tobie opowiedzieć moje niedawne spotkanie z kolegą z wojska (ps. nie mam nic wspólnego z MON-em). Był 2(dwa) razy na misji w Awganistanie, ogólnie miał 6 (sześć) lat w MON zaliczonych do "kosza". W sprawie emerytury startuje od zera, był "kontraktowy" jak 90% obecnego Wojska Polskiego, zrezygnował, bo dowódca powiedział mu dosłownie, "nie masz układów nie zostaniesz na stałe żołnierzem". Nie szufladkuj wszystkich do jednego kosza, bo to nie takie proste jak się tobie wydaje.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: Zygmunt »

Denerwowanie się, że Policjant idzie na emeryturę wcześniej jest bardzo niesprawiedliwe. Raz- w piekarni, na kutrze, czy w warsztacie ryzyko wypadku i konsekwencje zdrowotne z tym związane są niewspółmiernie mniejsze, niż dajmy na to w pracy takiego policjanta. Dwa, ten przykładowy piekarz idący przez miasto nie jest na każdym kroku wyszydzany, a policjant musi te nieudolnie bazgrane na murach hasła czytać i nie wierzę, że nie jest im co najmniej przykro- bo jednak narażają siebie po to, żeby jeden gówniarz drugiemu noża do brzucha nie przystawiał. A trzy- tak prozaicznie- czy ktoś chciały, żeby jego sprawę prowadził 60 letni facet, często z rozchwianą psychiką i zdrowiem? Bo o bieganiu na patrolu nawet nie wspominam. Służba jest niewdzięczna, pieniądze są małe. Emerytowany bibliotekarz na zachodzie dostaje więcej.
Jeśli chodzi o podatki, dlaczego muszę płacić jakimś spasionym szujom, którzy bezczelnie się śmieją i bawią za moje pieniądze?
No cóż, ale jednak wolisz jeździć po drogach z asfaltu, a nie udeptanej gliny, chcesz, żeby miasto było posprzątane, a dzieci miały gdzie iść do szkoły, nie? To nie jest tak, że to się wszystko samo finansuje... I prawdę mówiąc nikt na razie nic lepszego nie wymyślił, więc musimy jakoś z tym żyć. Poza tym wymagamy od innych bezwzględnego przestrzegania prawa, a często sami mamy z tym problem...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1410
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 516 razy
Otrzymał podziękowanie: 123 razy
Kontakt:
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: mtx »

Ale ja nikogo nie szufladkuje i nie chce tego robić, jedno co mnie boli w tym całym temacie, to pisanie jak to mundurowi mają źle bo coś tam (pisałem wyżej "bo co"), każdy ma źle i tyle, a wywyższanie zawodu mundurowego ponad inne jest nie na miejscu, bo niby mają "ciężko", ale śmiało mogą sobie iść na emeryturę w wieku 40lat i dostaną taką samą kasę jak ludzie co mają 65lat i nadal zapier...ają na budowie (choćby) by tylko do tej emerytury dociągnąć i dostać to samo co mundurowcy dostają od ponad 20lat. Jest na prawdę wiele cięższych zawodów niż policjant (choćby wspmniany przezemnie rybak) a jednak mają o wiele trudniej w życiu - bo co? Bo z jakiego powodu muszą ciężej i o wiele dłuzej pracować na taką samą emeryturę? I o nich nikt nie mówi, nie pisze, nie wspomina nawet -wiecznie tylko "jak to policjanci mają ciężko i niebezpiecznie", a rybak co - jak się kuter utopi to może mu się uda przeżyć (choć np. zimą szczerze w to wątpie), a jak nie to nawet nikt o nim nie wspomni, i wyobraźcie sobie 65letniego dziadka który w wietrze o sile 7-8 w skali Beauforta ledwie stoi na pokładzie i przerzuca siatki z rybą by własnie dociągnąć do tej swojej 800złotowej emerytury - potraficie to sobie wyobrazić? Ja tak bo takie coś widziałem na własne oczy, a sorry, ale policjancik z drogówki który gówno robi dla ludzi i idzie sobie na emeryture w wieku 40lat i potem jeszcze pierdoli jak to mu w życiu było ciężko - to niestety ale ja takich ludzi nie szanuje. Wiem napiszecie zaraz, że po co szedł w morze mógł zostać policjantem - ale jakby każdy myślał takimi kategoriami to w polsce byli by sami policjanci/mundurowi - a chyba nie o to chodzi.

Nie umiem dokładniej napisać tego o co mi chodzi i jeśli ktoś nadal tego nie rozumie to spoko - niczego nie narzucam.

Pozdrawiam :piwo:

Edit:
Zygmunt pisze:Raz- w piekarni, na kutrze, czy w warsztacie ryzyko wypadku i konsekwencje zdrowotne z tym związane są niewspółmiernie mniejsze, niż dajmy na to w pracy takiego policjanta.
Uczepiłem się tego kutra z racji mojej lokalizacji, ale sorry jeśli nigdy w morzu nie byłeś w czasie sztormu (i to nie z wędeczką jako turysta dla zabawy) to nic nie wiesz o zagrożeniach i ryzyku wypadku - jeden krzywy krok i Cię nie ma - znajdą Cię może jak wiać przestanie i to gdzieś pod ruską granicą i to nie są jakieś moje bzdurne wymysły.
Awatar użytkownika

Bimbel
50
Posty: 84
Rejestracja: sobota, 2 lut 2013, 09:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: Bimbel »

Panowie, każdy z Was ma rację, na swój sposób. Jaka ta nasza demokracja jest, to i tak nikt Wam nie odbierze Waszej racji. To system powoduje, że ludzie stają się wzajemnymi wrogami mieszkając pod jednym dachem. I będzie jeszcze gorzej bo państwo potrzebuje pieniędzy a te najłatwiej zdobyć karając jego obywateli, choćby przez US, które ostatnio dostały wytyczne by conajmniej 30% kontroli kończyło się grzywną. Ze o fotoradarach nie wspomnę...
Nie odbierajmy sobie na wzajem własnej godności tylko dlatego, że państwo zafundowało nam gówniane prawo.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: lesgo58 »

A Wy jeszcze o tym. Ile w nas zawiści i bezinteresownej chęci dokopania komuś. Licytowania się czyja praca jest ważniejsza i cięższa.
Bo moje musi być na wierzchu.
Panowie trochę tolerancji i wyluzowania. Będzie nam się żyć lepiej .
Każda praca jest ważna i ciężka. Żyjemy w naszym kraju i wszystko co tu jest - jest nasze.
Im szybciej do nas to dotrze tym lepiej.
Nie ma takiej opcji wasze, nasze, ich.
Oni muszą dać - my mamy prawo do wzięcia.
To wszystko jest nasze wspólne. Trzeba się tylko zastanowić jak dotrzeć do decydentów aby i oni zaczęli myśleć właściwymi kategoriami. By nas przestali skłócać...
Nie zauważyliście, że my skaczemy sobie do gardła a oni mają spokój i robią swoje...
Mokrego Śmigusa Dyngusa.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 1 kwie 2013, 23:18 przez lesgo58, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: Partyzant »

Bimbel , lesgo58 I tu panowie postawiliście kropkę nad i.

Oczywiście można by nadal pisać w tym kierunku, tyle że w nowym temacie i po godzinach. A jest o czym.
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: Partyzant »

Nie ma co dyskutować! Polityka działa tak aby ludzie dyskutowali i bronili jakichś durnych idei, które skrupulatnie są przygotowywane przez rządy... Gdyby ludzie żyli w zgodzie to żaden rząd, nie przetrwałby nawet paru miesięcy kadencji ze swoimi machlojkami.
Do czego chce dojść? A do tego jak jest wykombinowane prawo, tych politycznych pasożytów, na ich korzyść.
Zabroniona jest destylacja z prostych i wiadomych powodów, KASA. I od czasu robią typowe, propagandowe nagonki aby odstraszyć ludzi i aby nie destylowali.
Założę się o hektolitr czystego spirytusu, że mają przebadaną średnią tego forum kto ile pędzi, I ILE KASY NIE WPŁYWA DO SKARBU PAŃSTWA z tego powodu. Kwesta jest MONEY, MONEY, MONEY...
Prawo jest zrobione dla zwykłych małych ludzików jak my. A oni kręcą lody z naszych podatków, a globalizacja interesuje bo jest więcej kasy, DLA NICH.
Tak jak pisze kolega wyżej (PSY) czyli "milicja" muszą iść i zobaczyć co robi Kowalski, oczywiście z reporterem TV...

Ps. Można by to ciągnąc ale chyba już w innym temacie. Tak jeszcze dodam. Palikot wygrywa wybory, i zaczyna doprowadzać do "porządku" prawo, ale zanim zrobi pierwszy ruch, to będzie oglądany już wielkimi oczyma przez Jeweuropa. Jeśli nie zobaczy wielkich oczów, to może być awaria samolotu, albo samobójstwo z powodu, że obiecał a nie potrafił ;-)

Trochę odgrzewany kotlet - ale niech będzie... MANOWAR
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!

W_TG
600
Posty: 643
Rejestracja: piątek, 27 gru 2013, 23:54
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 145 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: W_TG »

Blady strach padł na Podlasie
Jeszcze kikla takich akcji i szarą strefę zobaczymy tylko w skansenach.
http://www.podlaska.policja.gov.pl/pod/ ... latka.html
Miejmy się na baczności!!
Alkohol nikomu nie rozwiązał problemów.
Ale wielu pomógł o nich zapomnieć.

Sebastian120
30
Posty: 45
Rejestracja: sobota, 16 lut 2013, 17:50
Krótko o sobie: Lubie dobre piwo, wino i nie tylko:)
Lokalizacja: Rzeszów
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: Sebastian120 »

No no mega produkcja na wysoką skale i na sprzęcie z wyższej pułki. Już się nie mają czym zajmować tylko dziadka po sądach będą włóczyć, gdzie my żyjemy:(
Awatar użytkownika

jajek12
350
Posty: 353
Rejestracja: piątek, 7 lis 2008, 10:47
Krótko o sobie: Będę stillman'em :)
Ulubiony Alkohol: Bimbrozja
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: jajek12 »

Orzesz ku.... 20 litrów zacieru i 0,5 l gotowego alkoholu. Nooooo jest się czym chwalić :fuckyou:
"Pogratulować" sąsiadów.
I miejmy oczy szeroko otwarte :shock:
Pozdrawiam. jajek12
Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem. Hipokrates

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: Zbynek80 »

Dobrze się uśmiałem, z tych ilości. Ale co za k...a doniosła, że dziadek coś tam prychci w bańce. Ale lepiej capnąć dziadka z bańką niż karka z koksem. HaHa
Awatar użytkownika

arbaletnik
400
Posty: 414
Rejestracja: środa, 29 sty 2014, 10:57
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 103 razy
Re: "Brawurowa akcja Policji"

Post autor: arbaletnik »

Najgorsze jest to że ci sami policjanci chleją bimber jak się patrzy i dobrze wiedzą kto jaki i gdzie robi, ale w prasie o tym nie napiszą. Sami też nie doniosą o źródle zaopatrzenia. Dziadek musiał nieźle komuś podpaść- może babcia miała go dość. A propos w sąsiednim "niedemokratycznym " kraju Rossji od bodajże od 92 roku można legalnie jak na własne potrzeby.
Gdy wszyscy myślimy tak samo, nikt nie myśli. W.Lipman
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawo a Produkcja Alkoholi”