Bourbon - fotorelacja

Technologia słodowania, zacieranie ziarna. Przepisy na zaciery ziemniaczane.

premorepa
10
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 9 maja 2014, 08:01
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: premorepa »

Popełniłem właśnie coś bardzo podobnego, różnica jedynie w rodzaju drożdży + różnica gramowa niektórych składników, jednak możliwie zbliżonych do przepisu z pierwszego postu...

Zacieru było ok 150 l. płynu po odciśnięciu wyszło ok 100 l. - prasa koszowa,
Zacier - i tu mam porównanie do połączenia kuku z pilzneńskim... zapach ? bardzo słodkawy, palony, zbliżone do piwa porter...
Nawet bardzo smaczny :)

Jak narazie przepędziłem jeden wsad (keg 30 l., kolumna od zygmunta, minimalny reflux) , w weekend może kolejny lub dwa ( zależy ile czasu znajdę)..
Smak destylatu - przedgony na czuja, aczkolwiek sporo zostawiłem ( drugi raz będę mocniej ciął ), leciałem do ok 40% , reszta jako pogon do kolejnego wsadu...
Co do smaku - różni się bardzo ( względem kuku + pilzn.) na plus, kukurydza już tak się nie rzuca do przodu... aczkolwiek to nierozcieńczone było, uleżeć się musi, ale takie moje pierwsze spotrzeżenie po zamoczeniu ryja :)
Czuć faktycznie bardziej te wędzone smaki, palona pszenica też coś oddala z siebie, dla mnie na plus, pasuje mi ten kierunek...

Więcej napiszę jak drugi raz przegonie i rozcieńczę do 50-55 % - to wyląduje w beczce z francuskiego dębu, która akurat jest w drodze do mnie, może końcem miesiąca dostanę ją :)
koncentraty wina

Bugi66
5
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 24 lip 2012, 23:20
Re: Bourbon - fotorelacja

Post autor: Bugi66 »

Witam
Jak rozumiem enzymu scukrzającego i tych innych nie używaliście

premorepa
10
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 9 maja 2014, 08:01
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Bourbon - fotorelacja

Post autor: premorepa »

Witaj

tak jak wspomniałem, użyłem innych drożdży :

Drożdże Alcotec Whisky Single Strain
+ Enzym gorzelniany Alpha Amylaza 4 g

Próba jodowa negatywna, bez scukrzajacego to mogło by być różnie, szczególnie żem początkujący :-) ...
Ten weekend niestety mi wypadł z życiorysu, ale najbliższy już mam zarezerwowany na hobby :-)
Awatar użytkownika

pulse86
30
Posty: 38
Rejestracja: środa, 5 lis 2014, 21:16
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Bourbon - fotorelacja

Post autor: pulse86 »

Zazdroszczę:) Moja 30 litrowa beczka stoi już z rok czasu i czeka na napełnienie. Dobra fotorelacja - przyda się.
Kolumny rektyfikacyjne: https://allegro.pl/uzytkownik/pulse86?bmatch=baseline-cl-eyesa2-dict43-uni-1-1-0205

premorepa
10
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 9 maja 2014, 08:01
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Bourbon - fotorelacja

Post autor: premorepa »

Moja 60 l. dziś dotarła, i również postoi trochę pusta, z braku czasu, hobby dostaje po tyłku niestety....

Bugi66
5
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 24 lip 2012, 23:20
Re: Bourbon - fotorelacja

Post autor: Bugi66 »

Mozesz napisać ile dodajesz syropu klonowego .

premorepa
10
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 9 maja 2014, 08:01
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Bourbon - fotorelacja

Post autor: premorepa »

Łyżeczka stołowa na 1L produktu... ale proponuje zacząć od mniejszej ilości i na czuja, dodatki to kwestia subiektywna...
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Bourbon - fotorelacja

Post autor: Lootzek »

Ja dałem 10 ml na 5 litrów i uznałem że jest w sam raz. Zacznij od mniejszej ilości, dodać zawsze możesz,wyjąć już nieco trudniej ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery zbożowe i ziemniaczane”