Znaleziono 12 wyników

autor: bimber14
poniedziałek, 22 lut 2010, 16:56
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Cicha fermentacja
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 23097

Re: Cicha fermentacja

"Syk"? Czyżby jeszcze wytwarzał się CO2? Drożdże powróciły do życia? Wydaje mi się, że nie powinno tego być, ale niech się wypowiedzą specjaliści. Nakrętek też nie powinno Ci wysadzać.
autor: bimber14
czwartek, 18 lut 2010, 20:21
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Osad na dnie butelki
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 11211

Re: Osad na dnie butelki

Najlepiej wlej wino w jakieś naczynie, potem chemią je potraktuj. Butle wymyj i po tygodniu jak się sklaruje to na powrót do butli je :D
autor: bimber14
czwartek, 18 lut 2010, 20:19
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Klarowanie
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 17498

Re: Klarowanie

Na pewno nie zaszkodzi, ale brzydko wygląda, a poza tym jak będziesz sobie nalewał winko to może się to poruszyć i będziesz miał w kieliszku syfiaste wino. Chociaż zawsze możesz rozlać do butelek i odstawić nich się osad zbierze na dnie, a później znowu je odlać do innych butelek... Tyle, że po co t...
autor: bimber14
niedziela, 20 gru 2009, 15:57
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Cytrynówka
Odpowiedzi: 165
Odsłony: 123572

Re: Cytrynówka

Maro. pisze:Witam :D

Under a powiedz mi w jakim naczyniu mam to przechowywać z tymi skórkami z cytryny???

Trzymaj w słoiku, i tak później to sobie zlejesz do buteleczki.
autor: bimber14
środa, 16 gru 2009, 09:42
Forum: Kotły
Temat: Czy kana po mleku się nadaje jako boiler?
Odpowiedzi: 48
Odsłony: 29312

Re: Czy kana po mleku się nadaje jako boiler?

Dzięki wam panowie za odpowiedź. Lece po cyne i zabieram się do pracy. Wieczorkiem zdjęcia wrzuce.

Pozdrawiam :piwo:
autor: bimber14
wtorek, 15 gru 2009, 22:15
Forum: Kotły
Temat: Czy kana po mleku się nadaje jako boiler?
Odpowiedzi: 48
Odsłony: 29312

Re: Czy kana po mleku się nadaje jako boiler?

Hmm mam takie małe pytanko... Chodzi o to, że zdobyłem po ciężkich wojażach kanę po mleku. Chodzi o to, że była czyszczona różnymi środkami do czyszczenia kan (wiadomo żeby mleko było czyste), tylko że: kana miała malutkie plamki po rdzy (była przez jakiś czas nie używana), wyczyściłem elegancko ale...
autor: bimber14
niedziela, 13 gru 2009, 23:12
Forum: Galeria urządzeń do destylacji masowej
Temat: [parnik] Parnik elektryczny? - A czemu by nie?!
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 14277

Re: kocioł sklecony na szybko, w stodole na kolanie...

Nie no z takim "garem" to można sporo zrobić:) No widać, że psota leci elegancko, wiec nic tylko życzyć powodzenia w udoskonalaniu tego sprzętu.:) Gorzałka na święta już jest.:)
autor: bimber14
czwartek, 10 gru 2009, 12:33
Forum: Chłodzenie
Temat: Budowa bardzo prostej i efektywnej chłodnicy miedzianej
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 9415

Re: ***BUDOWA CHŁODNICY - PRZYKŁAD***

Mam takie pytanie: Czy rurka miedziana może być wieksza niż fi 10? Niestety u mnie w sklepach najmniejsza jest 15
autor: bimber14
czwartek, 10 gru 2009, 09:19
Forum: Śmietnik
Temat: Jak Wykonac Odstojniki?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5723

Re: Jak Wykonac Odstojniki?

czyli co nie warto uszczelniac tego? najlepiej mi sie wydaje ze bedzie przedestylować wode i się okaże czy jest szczelne
autor: bimber14
środa, 9 gru 2009, 17:04
Forum: Śmietnik
Temat: Jak Wykonac Odstojniki?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5723

Re: Jak Wykonac Odstojniki?

UUUuuu sporo ciasta tam jest. Ja bym proponował założyć nyple i dożucic wąż sylikonowy. A żeby uszczelnić te słoiki to wystarczy troche sylikonu. Nie jest aż tak drogi a napewno starczy Ci na długi czas. Ale to już jak uważasz. Ja dopiero składam swój sprzęt chociaż zacier już nastawiłem żeby robił ...
autor: bimber14
środa, 9 gru 2009, 12:16
Forum: Najlepsze Drinki
Temat: Drinki typu Łapa Niedźwiedzia - zwalające z nóg
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 21846

Re: Drink Łapa Niedźwiedzia

Za czasów liceum też sie piło ciekawe wynalazki np. Z kumplami zrzuta na taniego jabola + cocacola+ cytrynka No wiec wlewa sie poł kubka (oczywiście plastikowego bo przeciez nikt ze sobą szlkanki nie nosił) wina i dolewało do tego coli a dla smoaku jeszcze cytrynke sie wciska. Bardzo nam smakowało i...
autor: bimber14
środa, 9 gru 2009, 11:41
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Za słodkie wino - co można z tym zrobić?
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 90145

Za słodkie wino - co można z tym zrobić?

Mam problem. Chodzi o to że przesłodziłem wino. Czytałem gdzies że można dolać wina wytrawnego żęby zmniejszyć poziom cukru... Ale co do tego nie jestem przekonany. Gdzieś pisało też zeby dodać drożdży aktywnych. Zaznaczam że jest to wino głównie ze śliwek bo dolałem tam też innych rzeczy które znal...

Wyszukiwanie zaawansowane