Beczki dębowe - producenci

Gdzie zakupić najlepszy sprzęt do destylacji bimbru? Linki do stron, które warto odwiedzić budując aparaturę...

Re: Beczki dębowe - bednarstwo.eu

Postprzez hbrys » Piątek, 5 Lut 2010, 16:25

Witam

Zastanawiam się na zakupem ciut mniejszej, ale też dębowej - oczywiście nie na wodę. ;) Pytanie jak się spisuje beczka i jak smaczek?? Planuję wlać tam wyrób ze śliwek ew. wiśni. Pozdr.
hbrys

Z ziół i owoców znajdujących się w zaprawce przechodzi do alkoholu wiele cennych witamin i soli mineralnych. Wypijając 1 lampkę nalewki możemy pokryć dzienne zapotrzebowanie na większość witamin soli mineralnych.
Zaprawka ziołowa - Dla Zdrowotności
Cena: 6,50 zł  
Promocja: 5,90 zł
Anielska moc zaklęta w tej butelce do nalewek będzie wspaniałym prezentem
Butelka do nalewek Aniołek 200 ml + korek
Cena: 13,99 zł  
Promocja: 11,99 zł
Wysokiej jakości drożdże do nastawów z cukru i glukozy. Rekomendowane przez sklep AD !
Drożdże Szlacheckie Typu Turbo 48 - Jan Okowita
Cena: 9,90 zł  
Promocja: 9,49 zł
Specjalny rodzaj drożdży o zmniejszonej ilości niepożądanych ubocznych produktów fermentacji. Rekomendowane przez sklep AD !
Drożdże Szlacheckie Typu Vodka - Jan Okowita
Cena: 8,90 zł  
Promocja: 8,49 zł
Wydajny, szybki i skuteczny środek do klarowania nastawów cukrowych, owocowych oraz win domowych. Najwyższa jakość !
Duoklar Turbo - Jan Okowita
Cena: 5,19 zł  
Promocja: 4,99 zł
Kapturki termokurczliwe z paskiem otwierającym
Kapturki termokurczliwe zielone 20 sztuk
Cena: 3,49 zł  
Promocja: 3,29 zł
Super szybkie i wydajne drożdże dające łagodny w smaku i zapachu destylat.
AD Aktywne Drożdże Turbo 48
Promocja: 9,49 zł
Ekologiczne szwedzkie zioła na wódki, likiery i bittery
Zaprawka szwedzka - Wódka Króla Oskara II
Cena: 6,50 zł  
Promocja: 5,99 zł
Specjalny rodzaj drożdży przeznaczony do fermentacji zacierów zbożowych.
Drożdże Szlacheckie Zbożowe - Jan Okowita
Promocja: 8,99 zł
Drożdże turbo przeznaczone do produkcji łagodnych destylatów.
Drożdże Wujka Władka 66 g
Cena: 8,90 zł  
Promocja: 7,99 zł
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

Re: Beczki dębowe - bednarstwo.eu

Postprzez Kucyk » Piątek, 5 Lut 2010, 21:53

O, Kolega Hbrys przypomniał mi, że coś tam w kącie stoi. Idę zerknąć na zawartość...
:pije:
Wspaniały smak, lekko słodkawy, zaś po minucie wyraźny akcent surowego dębu. Aromat... mmm... boski. Ja nie żałuję tych 370zł. Beka jest I klasa!

Tylko taka uwaga: jak się do niej jakąś charę drożdżową wleje, to nie należy się spodziewać, że burgund z kranika popłynie. To jednak nie jest magiczna beczka.
Image أسامة بن لادن
Awatar użytkownika
Kucyk

Ile produkujemy? Dyskusja o skali wybryków.

Postprzez Coorp.pl » Sobota, 27 Lut 2010, 17:21

Kucyk w poście post16787.html#p16787 napisał(a):...Co do inwestycji w hobby to zeszły sezon pochłonął ponad 2 tyś. PLN włożone w zakup sprzętu: beczek plastikowych, nowych aparatów szklanych, beczki dębowej, szkła laboratoryjnego... Na poprzednie sezony też parę ładnych banknotów z Władysławem Jagiełłą poszło.

Co do beczek, to polecam pana Eugeniusza Okrutę, bednarza z Krzeszowa, w trójkącie między Wadowicami, Suchą Beskidzka, a Bielsko-Białą. Kilka już od niego poszło do psoty na Mazowszu. Bardzo dobre, wypalone, polecamy.
Źródło: http://www.beczkidebowe.pl/

Do tej pory zamówiliśmy dla kilku 2x100 l, 3x30 l i 5x15 l.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Zaloguj się lub Zarejestruj! aby mieć możliwość oglądania załączników.
"Picie sklepowej wódki Panu Bogu się nie podoba, ale picie dobrego bimbru to nie grzech. To owoc ziemi i pracy rąk ludzkich".
Pan Piotr, bas kościelny, doświadczony bimbrownik

Ave Księstwo Oświęcimskie ;)
Awatar użytkownika
Coorp.pl

Re: Beczki dębowe - producenci

Postprzez mateusz0177 » Sobota, 27 Lut 2010, 20:45

Witam.
Chciałbym podzielic się moim doswiadczeniem beczka+sliwowica.

Przed piętnastoma miesiącami zakupiłem moją pierwszą beczkę 10 l o srednio mocnym wypaleniu. Zrobiłem sliwowicę o mocy 75% a następnie nalałem na suszone skórki sliwek. Nalew wyszedł przedni o wzmocnionym aromacie i lekko zabarwiony w kolorze karmelu. Napełniłem beczkę do pełna(około 11,5 litra) i zostawiłem w pokoju stołowym jako dekorację. Po prawie 1,3 roku postanowiłem sprawdzić co się dzieje. Byłem ogromnie zdziwiony. Trunku znacznie mniej bo około 8 litrów(ubyta częsć to tzw działka aniołów) czytałem że z pierwszym rokiem ubywa 4 % u mnie zniknęło chyba troszke więcej (moje anioły były bardziej zachłanne:). Ale mówię wam smak i aromat boski. Sliwowica zmieniła się prawie nie do poznania w kolorze ciemnym tak jakbym zabarwił ją karmelem. Cieszyłem się jak dziecko, że sam zrobiłem cos czego nigdy i nigdzie nie powstydziłbym sie podać nawet na królewski stół. Smak beczki+ sliwka.... to jest to.....

polecam wszystkim zwolennikom sliwowicy
pozdrawiam
mateusz0177

Postprzez Maro. » Czwartek, 25 Mar 2010, 16:49

Siema koledzy ;)

Myślałem nad kupnem beczki debowej lecz nie jest to tanie a ja jeszcze sie ucze wiec nie pracuje.
Ostatnio w środe przechodziłem obok trgowiska w Żywcu,miałem troche czasu wiec wstapiłem bo nie bylem już dawno na targowisku.
Spotkałem tam kolesia który handlował beczkami no i tak z nim zaczołem romawiać na temat beczek i on sam je wykonuje w rozmiarach od 1.5L do nawet 100L.
On lakieruje tylko te 1.5L i wiekszych juz na ogół to nie,ale mysle ze dało by sie dogadac.
Ja pytałem o cene 15L to mi poiwedział że 200zł z kranikiem i kraniki to do wyboru są drewniane i takie z gumowa zatyczka oraz metalowe.Mnie jak na razie nie stać na taki bajer.Pomyślałem sobie o forum i od razu go pytałem czy wysyła bo wydało mi sie to nie za drogo wiec on mówi ze jak trzeba to wyśle.
Więc koledzy może ktoś z was ma ochote na taka beczke,beczki sa oczywiście wypalane ze środka.Koleś wydaje sie w pożądku wiec myśle ze wszystko da sie z nim ustalic,mam tylko jego nazwisko i nr. tel.
Ćwiekała 693-826-954
On jest z okolic Sucha Beskidzka.

Pozdrawiam Maro ;)
Maro.

Beczka na Śliwowicę

Postprzez pawlos445 » Wtorek, 19 Paź 2010, 11:35

Witam

Mam zamiar kupić beczkę dębową na śliwowicę. Producent "Pawłowianka" z Rejowca.
Czytałem, że Kucyk ma beczkę od tego gościa, a może ktoś jeszcze?
Dla pewności mam parę pytań: jak jest, z jakością tych beczek, czy kranik "trzyma",
czy wypalenie ma być mocne itp. ?

Z góry dziękuje
Paweł
pawlos445

Postprzez Kucyk » Wtorek, 19 Paź 2010, 22:27

Po prawie roku przetrzymywania w omawianej baryłce śliwowicy (na dzień dzisiejszy z 27 litrów pozostało jakieś marne 3 :cry: ) mogę stwierdzić z całą odpowiedzialnością, że beczka z owej wytwórni jest bez zarzutu. Nie przecieka, nie rozpada się, nie zmienia barwy, jest cały czas estetyczna, słowem: chujowizną nie pachnie.
Kurek, nazwany przez Kolegę Pawlosa kranikiem, działa jak trzeba i problemów nie przysparza. No może poza jednym, że zbyt kusi do spuszczania specjału.
Beczka była mocno wypalona, ale nie stopień wypalenia beki, moim zdaniem, decyduje o walorach trunku. Bo tak naprawdę zwęglona, przypieczona warstwa jest cieniutka. A za nią działa już surowy dąb. I to on nadaje szlachetność. Proponuję w zamówieniu napisać do czego owa beczka służyć by miała, a fachowcy już ją tam odpowiednio osmolą...
Image أسامة بن لادن
Awatar użytkownika
Kucyk

Postprzez pawlos445 » Środa, 20 Paź 2010, 15:31

No dobra, kupiłem.

Pojechałem dzisiaj do Rejowca ( mam blisko 40 km ) i kupiłem beczułkę 15l .
Jest bardzo fajna. Rozmawiałem z właścicielem firmy i... ??? Powiedział że, w beczułce tej wielkości należy trzymać trunek max. rok, bo w tym czasie potrafi wyparować znaczna jego ilość :cry: , a im dłużej tym więcej.
Kilka postów wyżej kolega Mateusz napisał, że Mu sporo ubyło w takim czasie.
Ciekawi mnie, jak to jest u innych?

A oto mój zakup
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Zaloguj się lub Zarejestruj! aby mieć możliwość oglądania załączników.
pawlos445

Postprzez mario_ » Środa, 20 Paź 2010, 20:51

Może głupie pytanie - ile razy praktycznie można napełniać taką beczkę?
Wiemy przecież że Amerykanie do bourbonów używają tylko nowych, Szkoci - przeciwnie. No ale nie uśmiecha mi się wydać 3xx PLN i użyć jej tylko raz ;/
"Cywilizacja narodziła się wraz z odkryciem fermentacji"
- William Faulkner
Awatar użytkownika
mario_

Postprzez Zygmunt » Środa, 20 Paź 2010, 21:19

Pawlos, ta beczka jest z zewnątrz lakierowana?!

www.destylatorymiedziane.pl

"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika
Zygmunt

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zaopatrzenie - sklepy, sprzedawcy, producenci...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości