avs kit thermoregulator

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.

Autor tematu
michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:

Post autor: michal278 »

Wymyśliłem coś takiego - sterowanie ze zwykłego komputera przez port rs przekaźnikami. Jest multum projektów avs kit do programowania, może ktoś przerobi na sterowanie przekaźnikami i pomysł pociągnie. Wtedy panowie i panie mamy nieograniczone możliwości programowania. np c . Coś jak canbus do aut.

Druga sprawa. jest sporo tanich regulatorów na półprzewodnikach. Tylko jest jedno ale- czy porty do sond można zaspawać, gdyż półprzewodniki nie lubią psotki.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
promocja
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: avs kit thermoregulator

Post autor: pokrec »

Ja mam wstawione rurki Cu, zaklepane na końcach i zalutowane, jako "rękawy" na czujniki DS18B20. Same rurki są wlutowane w mosiężne zaślepki półcalowe a porty to są nyple półcalowe wspawane w ścianki kolumny. Rurki sięgają tak do 60% przekroju kolumny. Jak muszę wyjąć wypełnienie, to po prostu wykręcam porty termometrów i po zawodach. Czujniki wsadzam w rurki na paście termoprzewodzącej.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

baczek
10
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 7 lut 2013, 16:06
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: avs kit thermoregulator

Post autor: baczek »

Jestem w trakcie budowy kolumny. Czujniki wkładam do zaspawanej na jednym końcu rurki aluminiowej (szybsza przewodność cieplna), do środka pasta termoprzewodząca i do końca silikon aby całość nie wypadła ze środka. Cała sonda zostaje wciśnięta w uszczelkę silikonową znajdującą się w rurce KO wspawanej do kolumny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”