Znaleziono 9 wyników

autor: ArczeX
środa, 29 kwie 2020, 23:07
Forum: Oczyszczanie nastawu przed destylacją
Temat: Turboklar klarowanie cukrówki DIY - zol krzemowy + chitosan - (żelatyna... ?)
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 4419

Re: Turboklar klarowanie cukrówki DIY - zol krzemowy + chitosan - (żelatyna... ?)

mocho zapoznałem się już wcześniej z tym tematem ale nie przemawia za mną szkło wodne czy aby na pewno jest takie bezpieczne :scratch: chciałem w tym temacie stworzyć coś na wzór komercyjnego środka klarującego opartego na zolu krzemowym i chitosanie :D
autor: ArczeX
środa, 29 kwie 2020, 18:04
Forum: Oczyszczanie nastawu przed destylacją
Temat: Turboklar klarowanie cukrówki DIY - zol krzemowy + chitosan - (żelatyna... ?)
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 4419

Turboklar klarowanie cukrówki DIY - zol krzemowy + chitosan - (żelatyna... ?)

Bywają sytuacje kiedy nastaw nie może poczekać na naturalną kolej rzeczy jaką jest klarowanie :problem: , wtedy przychodzi z pomocą turbo klar aplikujemy czekamy 24 - 48h i gotowe :lol: z racji pasji a zarazem hobby jaką tworzy całe te forum zamiast kupić wolimy samemu "stworzyć" wiec tak ...
autor: ArczeX
wtorek, 13 lut 2018, 22:19
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt do oceny i poprawek - aAbratek by ArczeX
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 9804

Re: Projekt do oceny i poprawek - aAbratek by ArczeX

Dziękuję bardzo za wszelkie informacje, sprężynki od kolegi pilipka już zakupione :) mam niestety jeszcze jeden problem, jak złączyć rurkę karbowaną chłodnicy z rureczką ujścia wody ? Dokładniej zakupiłem rurkę karbowaną nierdzewną DN 12 i nie jestem w stanie wspawać jej do rurki ujścia wody... nawe...
autor: ArczeX
czwartek, 1 lut 2018, 13:07
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt do oceny i poprawek - aAbratek by ArczeX
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 9804

Re: Projekt do oceny i poprawek - aAbratek by ArczeX

Projekt już praktycznie ukończony wszystko wyspawane, czekam jedynie na maty do ocieplenia i sprężynki... no właśnie sprężynki pryzmatyczne, naczytałem się na forum i wszędzie polecane są od kolegi pilpka tylko gdzie można je zakupić ewentualnie jakieś namiary ?
autor: ArczeX
wtorek, 16 sty 2018, 23:01
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt do oceny i poprawek - aAbratek by ArczeX
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 9804

Re: Projekt do oceny i poprawek - aAbratek by ArczeX

ramzol teraz juz wszystkiego jase... No może prawie wszystko :lol: 22cm liczymy od.... Samego dolu czyli wliczamy jeszcze sprezynki z miedzi zawarte w buforze? Czy tylko zasyp z KO zaczynajacy sie nad buforem? Mozecie doradzic jaki na obecna chwile najlepszy OLM wykonac? Standard dennica i rureczka...
autor: ArczeX
wtorek, 16 sty 2018, 12:47
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Zeratul
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2295

Re: Zeratul

Witam serdecznie i samych udanych destylacji. :)
autor: ArczeX
wtorek, 16 sty 2018, 12:45
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt do oceny i poprawek - aAbratek by ArczeX
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 9804

Re: Projekt do oceny i poprawek - aAbratek by ArczeX

Dasz spróbować produkt końcowy? :D nie ma sprawy :D wyślę testową próbkę :D Sondę termometru w kotle dałbym na wysokości grzałki, lub trochę wyżej - przy rozgrzewaniu temperatura przy dnie jest trochę niższa, przy wrzeniu problem znika. Wielkie dzięki wezmę to pod uwagę przy budowie. :ok: ramzol, m...
autor: ArczeX
środa, 10 sty 2018, 20:19
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt do oceny i poprawek - aAbratek by ArczeX
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 9804

Projekt do oceny i poprawek - aAbratek by ArczeX

Jeszcze raz na początek witam wszystkich :poklon; Jako początkujący uzbrojony jedynie w wiedzę zaczerpniętą z forum bimbrownik :D postanowiłem zbudować swoją pierwszą aparaturę, wszelkie poczynione kroki chciałbym przedstawić na łamach niniejszego forum przedyskutować i poprawić wadliwe aspekty moje...
autor: ArczeX
środa, 10 sty 2018, 15:13
Forum: Przywitaj Się!
Temat: ArczeX
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1576

ArczeX

Witam wszystkich psotników :pije: mając dużo wolnego czasu i jeszcze więcej chęci :lol: przymierzam się do rozpoczęcia przygody z "domowymi wyrobami" bo niema nic bardziej okazalszego jak beczułka dobrego domowego trunku na urodzinowym stole :D Pozdrawiam wszystkich pasjonatów :pije: i do ...

Wyszukiwanie zaawansowane