APEL

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy

Post autor: Pretender »

Witajcie,
korzystając z naszego forum chciałbym przedstawić Wam Igę
Iga.jpg
Iga jest podopieczną fundacji "Rozszczepowe Marzenia", ma roczek, urodziła się z rozszczepem podniebienia, wargi i wyrostka zębodołowego. Przeszła już jedną operację, a przed nią kolejna oraz bardzo długa rehabilitacja. W chwili obecnej Iga jest pod opieką wielu specjalistów, w tym chirurga, neurologopedy, foniatry, laryngologa, ortodonty.

Przekazując 1% podatku wspomagasz leczenie Igi.

Jeśli nie macie jeszcze żadnego szczytnego celu, na który chcielibyście przekazać 1% swojego podatku, to pomóżmy Idze.
ulotka pit 2 AD.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
alembiki

euphorbia1
100
Posty: 146
Rejestracja: środa, 24 wrz 2014, 10:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: wszystkie oprócz metanolu
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: wielkopolska
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: APEL

Post autor: euphorbia1 »

Napisz coś więcej dlaczego potrzebne jest wsparcie finansowe i o jakie leczenie chodzi
In vino feritas
Awatar użytkownika

Autor tematu
Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: APEL

Post autor: Pretender »

Iga jest po pierwszej operacji, operowane było podniebienie i warga. W samej tylko buzi, na podniebieniu miała założone ponad 100 (sto) szwów. Nastepna operacja to wyrostek zębodołowy, w tym przeszczep kostki z bioderka. W tzw miedzyczasie masa wizyt u różnych specjalistow. Pewnie, można na kochany NFZ. Problem jest taki, że wizyty byłyby wyznaczane na kilka miesięcy do przodu. A wtedy ciężko mówić o rehabilitacji. Dlatego, aby wszystko "szło" tak jak należy, trzeba chodzić prywatnie do lekarzy. Operacja również prywatnie, niestety. Koszt to naście tysięcy zł. Kolejna przed Igą.

euphorbia1
100
Posty: 146
Rejestracja: środa, 24 wrz 2014, 10:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: wszystkie oprócz metanolu
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: wielkopolska
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: APEL

Post autor: euphorbia1 »

Pytanie to zadałem celowo i odpowiedzi spodziewałem się podobnej. Nie powinni robić tych zabiegów prywatnie !! Kolejek na te zabiegi nie ma. Są określone terminy w których dzieciak będzie zoperowany. Jak piszesz, że będzie przeszczep z biodra to wszystko wskazuje ,że zabiegi będą w Warszawie. Te 100 szwów to mała przesada zakłada się tam zwykle ok 15. Jest to zwykłe naciąganie zdenerwowanych rodziców. A stara p.profesor co to próbuje wciskać niedługo może odejść do krainy wiecznych łowów/Operacyjnych/ i zostaną z wielkim problemem
In vino feritas
Awatar użytkownika

Autor tematu
Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: APEL

Post autor: Pretender »

Kolejki są. O ile na pierwszy zabieg niezbyt długie, to druga operacja jest odwlekana w czasie, nawet do kilku lat. A hak to wpływa na rozwój dziecka, to już nikogo nie obchodzi. Lekarze wychodzą z założenia, że na drugą jest czas. Operacja zamknięcia podniebienia w trzech płaszczyznach, stąd tyle szwów. Być może masz rację, i jest to zwykłe naciaganie rodziców. Ale jeśli chodzi o dzieciaki to nie ma mocnych, każdy rodzic zrobi wszystko co uzna za stosowne aby pomóc swojemu dziecku.
Nikomu nie życzyłbym bycia na miejscu takiego rodzica.

euphorbia1
100
Posty: 146
Rejestracja: środa, 24 wrz 2014, 10:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: wszystkie oprócz metanolu
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: wielkopolska
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: APEL

Post autor: euphorbia1 »

Postępowanie w wadach tego typu to są algorytmy i wierz mi nie można przeciągać terminów. Co do ilości szwów - zakładasz co parę milimetrów , pomnóż to X 100 ciężko to będzie zmieścić w podniebieniu malucha nawet jak się szyje w przestrzeni N wymiarowej. Ale jak jest to robione za kasę to głupio rodzicom mówić że , szyli tylko w dwóch płaszczyznach. Chcę pomóc - jeszcze raz powtarzam nie u p.prof D
In vino feritas
Awatar użytkownika

Autor tematu
Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: APEL

Post autor: Pretender »

Apel zamieszczony grzecznościowo na forum. Dziękuję, poznalem Twoją opinię. Na temat prof. D, jak piszesz, można poczytac w necie. Zarówno pozytywy jak i negatywy.
Będziesz mial ochote i życzenie to pomożesz Idze. 1% możesz przekazać również na inny cel, np schronisko dla psów albo nikomu. W statnim przypadku "fachowcy" z wiejskiej będą wiedzieli co z nim zrobić...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: APEL

Post autor: Pretender »

Podbijam

Ps
Mam nadzieję, że admini przymnkną oko...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: APEL

Post autor: Pretender »

Znów podbijam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”