Aparatura po przebudowie - czy to zadziała?

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...

damian_w202
20
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 24 wrz 2013, 23:22
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mój własny z odrobinką chili i szczyptą wanilii i muśnięty miodem lipowym.
Lokalizacja: Pomorskie :-)

Post autor: damian_w202 »

Podepnę się pod temat. Najpierw pytanie do sir0cky. Jak smakuje wyrób z aparatury kolegi?

Teraz pytanie do szerszego grona psotników. Na takiej samej kanie tylko 20 L czy rura średnicy 50 mm da radę jako kolumna? Chciałbym zrobić 150 cm kolumnę a w niej ok 110 cm wypełnienia i regulowany odbiór tak aby większość skroplin trafiało nad wypełnienie. Chłodnica szklana pionowo z boku kolumny. Czy 40 cm pustej kolumny nie przeszkodzi w poprawnym psoceniu? Pytam ponieważ posiadam wszystkie elementy do wykonania przedstawionej przeze mnie aparatury. Wystarczy tylko poskładać wszystko do kupy. Jeżeli ma to oczywiście sens?

A i jeszcze jedno ważne dla mnie pytanie. Czy jeżeli zdecydowałbym się na potstilla to czy wypełnienie "kolumny" wpływa na jakość produktu? Czy jest to przerost treści nad formą? Kolumna miała być LM.
koncentraty wina

Autor tematu
sir0cky
20
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 20 paź 2014, 00:22
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Aparatura po przebudowie - czy to zadziała?

Post autor: sir0cky »

Stanęło na tym, że szwagier też się zapalił do pomysłu. Po zrzutce mamy abratka na spółkę i jak na razie wszystko smakuje wyśmienicie. Tylko zapasów jakoś za dużych nie możemy zebrać bo niezłe z nas herbatniki :\
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Aparatura po przebudowie - czy to zadziała?

Post autor: Lootzek »

Hehehe :D Proszę, powoli widzę tworzą się całe spółdzielnie psotnicze ;) Brawo!
@damian_w202
Tak, rura 50-tka będzie w sam raz do takiej kany, ja użytkuję 50-tkę z powodzeniem na kegu 30L.
Czekaj, jak to chłodnica szklana z boku kolumny w LM? Ma służyć jako skraplacz, czy jako chłodnica OVM? Daj jakiś, choćby odręczny schemat, wtedy będzie łatwiej coś Ci podpowiedzieć.
Dalej, czym chcesz wypełnić kolumnę i po co chcesz zostawiać te 40 cm pustego?
Tak, wypełnienie jak najbardziej wpływa na jakość produktu w PS.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowa Aparatury”