Aparatura do czyszczenia weglem z szklanej rury 1m

Wszystko o polepszaniu destylatów węglem.

Autor tematu
ded
20
Posty: 26
Rejestracja: niedziela, 5 paź 2008, 08:28

Post autor: ded »

Dysponuje szklana rura długości 1m i średnicy ok 5cm. Do tej pory przelewałem destylat od góry dosyć szybko. Tym razem zamierzam zastosować się do forumowych wskazówek. Przeczytałem ze najfajniej, gdyby destylat puścić od dołu. W rurę pasują korki do balonów na wino. Nigdzie nie udało mi się znaleźć foto lub schematu jak taki filtr wykonać. Jeśli ktoś dysponuje to proszę o linki.

Domyślam się ze naczynie z destylatem umieszczam wysoko, wężykiem doprowadzam do rury od dołu, z góry także wychodzi wężyk do naczynia z przefiltrowanym już bimberkiem i to na nim znajduje się regulacja przepływu. Dobrze kombinuje?
Awatar użytkownika

olo 69
650
Posty: 692
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 08:02
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy
Re: Aparatura do czyszczenia weglem z szklanej rury 1m

Post autor: olo 69 »

Nawet bardzo dobrze.
Pozdrawiam,olo 69

Autor tematu
ded
20
Posty: 26
Rejestracja: niedziela, 5 paź 2008, 08:28
Re: Aparatura do czyszczenia weglem z szklanej rury 1m

Post autor: ded »

Ktoś już robił coś takiego, bo nie znalazłem?

Edyta:
Przepraszam za brak ogonków, ale piszę na wielu forach i tylko tutaj są wymagane- z rozpędu o tym zapomniałem.

Edyta 2:
Moja rura jest wyszczerbiona z jednej strony. Dziś u szklarza dowiedziałem się, ze nikt w okolicy mi tego nie zrobi, a wyszczerbienie uniemożliwia montaż 2 korków od balonów. W związku z tym zakupiłem rurkę od kroplówki i gazę aby zatkać rurę na dole. Za naczynie posłużyła butla 6l po mineralnej. Jak na razie węgiel zalałem wodą i puściłem alkohol kropelkami (2-3 na sek). Czekam kiedy dobroć zacznie lecieć z filtra- na razie minęły już 4h i leci jeszcze woda.
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 maja 2012, 22:46 przez pokrec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: polskie litery!
Awatar użytkownika

zzzooolll
10
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 9 lip 2012, 08:59
Re: Aparatura do czyszczenia weglem z szklanej rury 1m

Post autor: zzzooolll »

Zastanawiałem się nad zakupem dwóch cylindrów na tej aukcji po małych zmianach chciałbym zrobić coś takiego jak na zamieszczonym rysunku.
Czekam na korekty.
Dane tuby :
długość – ok. 150 cm
średnica zewnętrzna – ok. 52 mm
grubość ścianki – 2,5 mm
długość wypełnienienia węglowego – ok. 148 cm
co daje ok. 2,57 l - 1,07 kg węgla
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Lucyferek
30
Posty: 45
Rejestracja: środa, 25 maja 2011, 17:51
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Aparatura do czyszczenia weglem z szklanej rury 1m

Post autor: Lucyferek »

Sam dopiero przymierzam się do budowy filtra, więc może ktoś mnie poprawić, ale wg mnie zawór w rysunku z postu wyżej powinien być po wyjściu z filtra, a nie przed wejściem.

baltic80
100
Posty: 136
Rejestracja: niedziela, 15 sty 2012, 16:10
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Aparatura do czyszczenia weglem z szklanej rury 1m

Post autor: baltic80 »

Panie szanowny, gdzie taka szklaną rurę kupić?

misiek132435
10
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 26 paź 2012, 23:33
Podziękował: 1 raz
Re: Aparatura do czyszczenia weglem z szklanej rury 1m

Post autor: misiek132435 »


tomi537
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 08:51
Re: Aparatura do czyszczenia weglem z szklanej rury 1m

Post autor: tomi537 »

Jest dostępny profesjonalnie wykonany cylinder wysokości ok 50 cm i z dwoma wypustami na wężyk jak w chłodnicach, czyli na dole i na górze. Dodatkową zaletą cylindra filtrującego jest to, że ma podstawkę jak menzurka, czyli jest stabilny i stoi na własnej stopce. Ostatnia cena to 28 zł na Allegro. Polecam bo to szkło laboratoryjne wysokiej klasy.

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Aparatura do czyszczenia weglem z szklanej rury 1m

Post autor: major »

Tomi537 - wrzuć linka ;p

0,5 m to niedużo, ale spojrzę. Ogólnie nie podoba mi się idea filtrowania, chociaż i tak jestem ciekawy.

tomi537
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 08:51
Re: Aparatura do czyszczenia weglem z szklanej rury 1m

Post autor: tomi537 »


Marcin134134
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 1 gru 2011, 18:18
Lokalizacja: Rokietnica
Re: Aparatura do czyszczenia weglem z szklanej rury 1m

Post autor: Marcin134134 »

Witam!

Chciałbym dowiedzieć się co szanowni forumowicze psotnicy sądzą o moim pomyśle budowy filtra węglowego ze świetlówki?

W planie miałbym rurę z dużej świetlówki (ok 1,5m) rozbroić, dokładnie wyczyścić, następnie na jej końcach przykleić na silikonie gwinty z butelek po wodzie mineralnej (są na tyle szerokie, że wchodzą na świetlówkę). Pozostaje tylko zrobić otwory w nakrętkach i wkleić tam jakieś rurki i uszczelnić silikonem tak aby psota nie miała kontaktu z nakrętka tylko silikonem.

Proszę o wypowiedzenie się na temat mojego pomysłu.

Pozdrawiam Marcin.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Aparatura do czyszczenia weglem z szklanej rury 1m

Post autor: gr000by »

Świetlówka ma za cienkie i delikatne szkło. Pęknie ci podczas montowania/przenoszenia/filtrowania i po filtrze. A oprócz tego będziesz miał pocięte ręce jak będzie to w pierwszym i drugim przypadku (i to w najlepszej wersji zdarzeń - takie szkło tnie ciało jak skalpel chirurgiczny i wbija się w nie). Zapomnij o tym pomyśle, póki nikomu jeszcze nic się nie stało.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Aparatura do czyszczenia weglem z szklanej rury 1m

Post autor: Zygmunt »

Rura od świetlówki w pierwszej kolejności ma za małą średnicę, będą tworzyły się kanały i filtrowanie będzie nieefektywne.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Aparatura do czyszczenia weglem z szklanej rury 1m

Post autor: Wojtek5 »

Cześć,
Nie chce zakładać kolejnego tematu, więc podepnę się pod ten. Większość kolumn filtracyjnych ma średnicę w okolicach 8 cm, czy są jakieś mające 4 cm?
Chodzi mi tylko i wyłącznie o szklane, które miałyby u mnie zupełnie inne zastosowanie niż filtracja, bo wykorzystałbym je do końcowego klarowania nalewek.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

Szlumf
2000
Posty: 2382
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 630 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Aparatura do czyszczenia weglem z szklanej rury 1m

Post autor: Szlumf »

Różne średnice i długości (docinają) szklanych rur zamówisz w Kapilarze http://www.kapilar.pl/Oferta/%C2%A0Rury ... A0/114/pl/. Można też poszukać w okolicy firm zajmujących się montażem kolektorów słonecznych i zapytać ich o stłuczki lub całe, uszkodzone rury.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Węgiel aktywny”