Znaleziono 194 wyniki

autor: AN-KA
poniedziałek, 12 lut 2018, 15:08
Forum: Targowisko
Temat: [wykonam] DYMOGENERATOR
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 288

[wykonam] DYMOGENERATOR

Witam serdecznie ..... Jak w tytule, wykonam DYMOGENERATOR. Całość stal KO. Średnica rury "głównej" 3,5" (88,9mm). Wysokość ok 32 cm. Rurka 'dymowa", śr. 19mm, dł ok 30cm Rurka doprowadzająca z pompki śr. 6mm, dł. ok 27cm. Dekiel z uchwytem. Podstawa. Koszt wykonania 150 zł + k.w...
wtorek, 22 sie 2017, 21:03
Forum: Problemy i pytania
Temat: Chłodnica
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 517

Re: Chłodnica

Do bimberku mam skonstruowana aparaturę ale brak chłodnicy ... . Gotowce : http://allegro.pl/chlodnica-destylator-bimber-odstojnik-3m-wezownicy-i6159327050.html http://allegro.pl/destylator-szklany-chlodnica-bimber-simax-lodz-i5091519371.html http://allegro.pl/chlodnica-wezownica-spirala-8-mm-bimbe...
sobota, 12 sie 2017, 07:55
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Aktualne ceny cukru
Odpowiedzi: 1606
Odsłony: 175478

Re: Aktualne ceny cukru

ALDIK RADOM 2,39 zł/kg DIAMANT do 14.08.
wtorek, 8 sie 2017, 17:28
Forum: Zaciery i Nastawy
Temat: Czy klarowanie cukrówki jest konieczne?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 3486

Re: Czy klarowanie jest konieczne?

@ DRUPI ....... Po pierwsze mówimy tutaj tylko o cukrówkach, oczywiście "owoc" sklarowany, bez dwóch zdań ..... Po drugie, mam te same grzałki od czterech lat, kolumnę od trzech, nastawów cukrowych nie klaruję, owoców nie robię. Nie widzę zmian na grzałkach, ani w rurze z powodu destylacji...
wtorek, 8 sie 2017, 12:36

.... jesteś "TUTAJ" już prawie trzy lata. Zdawałoby się, że takie podstawowe terminy jak min. wielokrotność destylacji jednego wsadu jest Tobie znana ...... Wiem, są różne "smaki", jeśli jeszcze nie smakowałeś urobku po drugim razie, zrób to, poczujesz różnicę nawet Twojego sklar...
wtorek, 8 sie 2017, 12:14

No właśnie mi zostało doniesione, że klarowanie jest potrzebne przy destylacji prostej. A przy rektyfikacji (nawet jednokrotnej) nie ma znaczenia. Dość sceptycznie podchodzę do tego twierdzenia. Cześć ..... Na FB napisałem do Ciebie : " .. do kolumny rektyfikacyjnej nie ma potrzeby by nastaw b...
piątek, 7 lip 2017, 11:38
Forum: Mętny produkt
Temat: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?
Odpowiedzi: 225
Odsłony: 56666

Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

LESGO 58 we wcześniejszych wpisach wspominał już o tej wodzie ..... :)
wtorek, 4 lip 2017, 17:16
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: NOCINO - likier orzechowy
Odpowiedzi: 104
Odsłony: 19610

Re: NOCINO - likier orzechowy

..... trochę kosztują, ale jak mawiają "... z braku laku i kit dobry ... " :)
http://allegro.pl/show_item.php?item=6880102959

:) :)
niedziela, 18 cze 2017, 17:33
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Kolumna idealna.
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 3590

Re: Kolumna idealna.

Od dwóch lat jestem szczęśliwym posiadaczem kolumny od kol. AKAS z małą różnicą od tej na zdjęciu. U mnie głowica "puszkowa" nie "UFO". Dwa tyg temu dotarł do mnie taki zbiornik jak na foto. Też z małymi modyfikacjami. Mianowicie posiada kółka skrętne :) Do 100, a może i 200% sat...
środa, 14 cze 2017, 11:53
Forum: Osprzęt
Temat: DOMOWYM SPOSOBEM, czyli jak za pomocą noża widelca i młotka usprawnić aparaturę
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 8696

Re: DOMOWYM SPOSOBEM, czyli jak za pomocą noża widelca i młotka usprawnić aparaturę

Drupi pisze:Witam. (...) A może napiszcie czym wy mieszacie ten cukier na dnie beczki.Jak go się wsypie sporo, to nie tak łatwo jest zamieszać nastaw. (...)

Witaj.....
Kupiłem drewniany kij do szczotki, długi, dla mnie super .......... :)
Pozdrawiam
piątek, 2 cze 2017, 07:23
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Okazje zakupowe
Odpowiedzi: 128
Odsłony: 17863

Re: Okazje zakupowe

Beczki i wiadra plastikowe - https://www.olx.pl/oferta/beczki-plastikowe-po-spozywce-58-l-beczka-plastikowa-wiadra-mauser-CID628-ID5PWhH.html#4913f89088;promoted Dzwoniłem. Sprzedający nie chce wysyłać za pobraniem, bo twierdzi, że go ktoś oszukał. Mnie też ktoś oszukał całkiem niedawno (świeża, ni...
niedziela, 23 kwie 2017, 12:03
Forum: Grzanie
Temat: Przegrzana grzałka... wymieniać ?
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 1341

Re: Przegrzana grzałka... wymieniać ?

Witam......
Wtrącę swoje "5 groszy" :)
Na Twoim miejscu (robert26011988) wydałbym te cholerne 69 zł, wymienił grzałke i miał spokój robiąc 'robotę". Nie zastanawiając się, czy skończę proces, czy nie .......... :).

Pozdrawiam
AN-KA
niedziela, 23 kwie 2017, 11:51
Forum: Przedstaw Się!
Temat: Wymiana na lepszy model
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 571

Re: Wymiana na lepszy model

@Groszu93, "pracowałem" na głowicy "BOKAKOBA", teraz posiadam "puszkę". Różnicy żadnej nie zauważyłem. Jak napisał min. wyżej kol. PRETENDER. Jeżeli zależy Tobie na wysokości kolumny BOKOKOB - odpada........ :) P.S. Dzięki wymianie głowicy z BOKOKOBA na puszkową, uzyska...
niedziela, 23 kwie 2017, 08:44

(..) Wbijaj do AN-KA albo do #herbata. Wiedzą co robią. Dogadasz się. Witam....... Małe sprostowanie, gdyż koledzy piszą z zapytaniem czy wykonam zbiornik itp. NIE JESTEM PRODUCENTEM !!! :) Moje ostatnie ogłoszenia dotyczące sprzedaży zbiorników, to tylko wyprzedaż zasobów, nic więcej ....... :) Do...
sobota, 22 kwie 2017, 19:09

Groszu93 pisze:Kmarian dzięki za odpowiedź, a podał byś którzy koledzy mogli by zrobić takie rzeczy?

Napisałem Tobie Priv ......., chyba nie czytałeś, albo jesteś ....... "L . Ń" ...... :)
pozdrawiam
AN-KA
niedziela, 26 mar 2017, 11:59
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: Nowy sprzęt Józka.
Odpowiedzi: 73
Odsłony: 7084

Re: Nowy sprzęt Józka.

Cześć.
"Lepiej późno, niż wcale" ........ :)
Pisałem Tobie wcześniej, też i kol. LESGO58 o zaletach bufora.
Przekonałeś się 'na własnej skórze" ....... :)

Dużo miłych i owocnych chwil spędzonych przy .............. :)
Pozdrawiam
AN-KA
środa, 22 mar 2017, 11:02
Forum: Eureka!
Temat: Patent na opróżnianie kotła.
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 3241

Re: Patent na opróżnianie kotła.

Po co tyle zachodu. ;) Pompka od pralki jest super. Wystarczy połączyć ją z zaworem w kegu, i pięknie pompuje nawet 100 st. Też można to zrobić na szybkozłączki. Popieram ...... Też wykorzystałem do tego celu pompkę od pralki, koszt nowej 37 zł. Jak widać na załączniku połączona z kegiem złączem kł...
czwartek, 2 mar 2017, 15:00

AN-KA, ta szara izolacja - kupiłeś ją w postaci maty? Jeżeli tak, to gdzie? Czy to rozciągnięte otuliny rur o dużej średnicy? Tak, mata sprzedawana w sklepie hydraulicznym z rolki na metry. Szerokość 120 cm. Już w tej chwili nie pamiętam, koszt ok 9 zł za mb. Dla wyprzedzenia pytania, zbiornik otul...
czwartek, 2 mar 2017, 14:57

Witam.... (..) Przy rozwiązaniu jakie jest u Ciebie właściwie w ogóle nie mamy dodatkowego wlewu, co jest według mnie nie praktyczne bo za każdym razem kiedy chcemy napełnić zbiornik musimy zdejmować kolumnę. (..) Może mało widać na załączonej fotce. Widzisz po prawej stronie złącze CLAMP na zbiorni...
czwartek, 2 mar 2017, 11:33
Forum: Aparatury kompletne
Temat: ocena zakupu
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 2268

Re: ocena zakupu

Witam....
@mar_n
Sądzę, że na forum znajdziesz (dogadasz się) z wykonawcą sprzętów. Wykona Tobie prostego (bez odstojników), ale "rozwojowego" pot-stilla.
Popytaj, napisz posta w dziale TARGOWISKO.
Z powyższym .............. daj sobie spokój :)
Pozdrawiam
AN-KA

Wyszukiwanie zaawansowane