Alkohol bez glutenu i drożdży?

Jak działają różne rodzaje drożdży. Które wybrać do naszego nastawu. Warunki prowadzenia fermentacji.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy

Post autor: rastro »

Ale to pokazuje jak popularne są drożdże w środowisku... stwierdzenie że ktoś jest uczulony na drożdże to ni mniej ni więcej jak informacja jest pan "uczulony na pyłki roślinne", "to jakaś infekcja bakteryjna" albo "to jakiś wirus" + do tego jakiś antybiotyk w ciemno. Taka często jest praktyka lekarska... Zaraz przypomina się dowcip:

"W knajpie siedzą dwaj inżynierowie i jeden do drugiego:
- Stary jak pomyślę jaki ze mnie inżynier to boję się iść do lekarza"

Niestety to coraz bardziej prawdziwe... a do tego parcie na kasę co pokazują ostatnie wydarzenia... protest na początku roku czy Wrocławski szpital... ach szkoda gadać... no i chyba robi się niezły offtop więc z mojej strony koniec tematu.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
alembiki
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Alkohol bez glutenu i drożdży?

Post autor: radius »

marcin123qwe pisze:ponawiam pytanie czy będąc uczulonym na drożdże i gluten mogę pić whisky a konkretnie burbon ponieważ jest z kukurydzy którą mogę spożywać.
Możesz pić. Wódkę zbożową także :) Po destylacji w produkcie końcowym nie ma drożdży ani glutenu. Co innego piwo, którego się nie destyluje. Musisz szukać bezglutenowego, jest takie :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Alkohol bez glutenu i drożdży?

Post autor: michal278 »

Uczulenie na olejki zbożowe i od razu gluten. A chleb pewnie lata jadł i żyje!!!
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

Pułkownik Dowgird
50
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 21 wrz 2014, 12:06
Lokalizacja: San Escobar
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Alkohol bez glutenu i drożdży?

Post autor: Pułkownik Dowgird »

michal278 pisze:Uczulenie na olejki zbożowe i od razu gluten. A chleb pewnie lata jadł i żyje!!!
Akurat przy diecie bezglutenowej mówiąc w prostych, żołnierskich słowach, dla wszystkich zrozumiałych - nie możesz wpierdalać zwykłego chleba, więc nie rób sobie z tego jaj, Kolego! W przypadku celiiakiii spożywanie GLUTENU to ŚMIERĆ. Wiele osób dowiaduje się zbyt późno, że powinno utrzymywać dietę bezglutenową i skutki tego są opłakane. Przyczyna jest taka, że Ci nie wyrosły kosmki jelitowe...
Szanuj lasy! I Ty kiedyś możesz zostać partyzantem...
Awatar użytkownika

arbaletnik
400
Posty: 414
Rejestracja: środa, 29 sty 2014, 10:57
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 103 razy
Re: Alkohol bez glutenu i drożdży?

Post autor: arbaletnik »

Nie do końca, poza celiakią istnieje nadwrażliwość na gluten , nie powoduje zaniku kosmków jelitowych tylko szereg innych objawów min. Bóle brzucha,wzdęcia. Jest bardziej powszechna od celiakii. Wiele ludzi skarży się na dolegliwości po spożyciu glutenu, bez potwierdzone celiakii. Postawa to testy immunologiczne. Kolega Michał 278 mógł mieć na myśli te przypadki.Choroba nie przebiega tak ciężko jak celiakia, w...rdalasz gluten i w cale nie umierasz z tego powodu.
Gdy wszyscy myślimy tak samo, nikt nie myśli. W.Lipman

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Alkohol bez glutenu i drożdży?

Post autor: michal278 »

Nie. Pp prostu jest moda na żywność bezglutenową i tyle. Jakoś nie słychać o setkach przypadków śmierci przez chleb, a mówi się o tysiącach chorych na nowotwory. Nie popadajmy w skrajność. Jeszcze raz; miałem testy na uczulenie i niby jestem uchulony na kartofle a jem od malenkosi i żyje. Bóle brzucha i wzdęcia np po zjedzeniu chleba, jak ktoś zje 7 kromek chleba wypije szklankę mleka to zawsze bedzie mial wzdecie, nie mówiąc o pizzy. Ceriaki jest na prawdę rzadką chorobą i nie popadajmy w obłęd!
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

Pułkownik Dowgird
50
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 21 wrz 2014, 12:06
Lokalizacja: San Escobar
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Alkohol bez glutenu i drożdży?

Post autor: Pułkownik Dowgird »

Koledzy Szanowni, żebyśmy się dobrze zrozumieli - miałem na myśli wyłącznie celiakie, bo akurat dość dużo o tym wiem. A przy uczuleniu na gluten, to się z Wami zgodzę. Przynajmniej częściowo, bo ignorowanie uczuleń też ma swoje konsekwencje - z formy lekkiej może przejść w ciężką, np. uczulenie na pyłki, roztocza, sierść, zignorowane może przejść w astmę. "Jesteś tym, co jesz". Spożywając alergeny, oprócz wspomnianych przez Was objawów, można mieć np. biegunki, złe samopoczucie, albo nie mieć wcale siły na nic, bo organizm wszystkie siły poświęca na zwalczenie wroga, za jakiego uznaje spożyty z posiłkiem alergen. Sam jestem uczulony na sierść, a mam kilka futrzaków, chociaż zalecano się ich pozbyć. Taka ludzka natura ;) ... Pozdrawiam.
Szanuj lasy! I Ty kiedyś możesz zostać partyzantem...

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Alkohol bez glutenu i drożdży?

Post autor: michal278 »

Bo Pułkowniku dobrze robisz. Alergeny w małych dawkach odczulają. Taka sosna potrafi odczulać na kilkanaście alergenów. Były o tym prace naukowe w okresie miedzywojennym. Mia nawet powstać ośrodek w Puszczy Augustowskiej gdzie kuracjusze mieli chodzić na kładkach zawieszonymi między drzewami i wdychać pyłki sosny. To tak na marginesie.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drożdże i fermentacja”