Alembiki - pokaż swój

Zaprezentujcie tu wasze pomysły na destylator i nie tylko. Może własne zbiory lub inne dzieła sztuki które warto pokazać światu...
Awatar użytkownika

gary1966
450
Posty: 485
Rejestracja: czwartek, 20 sie 2009, 21:18
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy

Post autor: gary1966 »

Obrazek[/quote]

To jak Hammer "na Gaz".
https://www.youtube.com/watch?v=Kuv7n0x3hko
https://www.youtube.com/watch?v=AHbHSXajgZA
promocja

novak
30
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 5 gru 2011, 21:09
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Alembiki - pokaż swój

Post autor: novak »

Witam fanów alembików.
Pomyślałem, że wrzucę fotki i skrobnę kilka słów w tym temacie.
Alembik o poj. gara 10l z przystawką do smakówek (olejków eterycznych), lutowany, kupiony w Portugalii.
W najbliższych planach mam wlutowanie gilz do termometrów w garze i nad cebulą i zakup małego palnika gazowego do płynniejszego grzania całości.
Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne jeśli chodzi o produkt.
Gotowałem w nim na pierwszy rzut 1410 z pomidorami, następnie żytnią (jabłka i śliwki fermentują wesoło).
Pomimo podjętych prób destylacji smakówek na skróconym aabratku, jeszcze nie osiągnąłem nic zbliżonego smakiem do destylatów z alembika. Subtelna słodycz i łagodny smak oraz aromat - nie spodziewałem się aż tyle po destylacji prostej.
Miedź wymiata!
Ponieważ zamierzam latem wrócić do większego kotła i skróconego abratka mam pytanie czy dorzucenie miedzi do kotła i zwiększenie ilości sprężynek miedzianych do 40cm da podobne efekty?

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: Alembiki - pokaż swój

Post autor: golec269 »

Sądzę,że nie da takich samych efektów co alembik. Robiłem na różnych konfiguracjach na głowicy puszkowej i nie jestem zadowolony ze smaku owocówek. Ale poczekam jeszcze rok i wtedy dokładniej ocenię-czas robi swoje.Piłem rum z alembik no i jest świetny,palce lizać i nie trzeba czekać roku. Dochodzę do wniosku,że nie ma jednego sprzętu do wszystkiego. alembik do owocówek,kolumna do spirytusu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie destylatorów”