Aabratek zestaw od PowerTee kilka zmian

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
mickewazowsky
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 10 lis 2016, 16:14

Post autor: mickewazowsky »

Dzień dobry :)
W planie zakup http://www.allegromat.pl/aukcja189403
Jednak, chcę zakupić ten zestaw bez wypełniania kolumny zmywakami, oraz bez wypełnienia katalizatora ichnimi sprężynkami, chce zamówić sprężynki od szymonli, tak nierdzewne jak i miedziane. Chcę również dodatkowy termometr na wysokosci 10 półki teoretycznej, i teraz pytanie, jesli zastosuję wypełnienie od szymonli to na jakiej wysokości powinienem zlecić wykonawcy kolumny wykonanie pomiaru temperatury by odpowiadał on tej 10 półce?
Czy są tu użytkownicy kolumny od tego sprzedawcy PowerTee?
Może ktoś coś doradzi, odradzi, jakieś istotne uwagi do tego sprzętu?
Za wszelkie konstruktywne rady będę wdzięczny.
alembiki

A@H@K
50
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek, 29 cze 2015, 09:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Passport Scotch whisky
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Aabratek zestaw od PowerTee kilka zmian

Post autor: A@H@K »

Witaj,
Posiadam sprzęt od pana Rafała i jest on godny polecenia. Co do sprężynek ich produkcji - zakładałem nawet temat:http://alkohole-domowe.com/forum/proble ... 13082.html. Jeżeli sprężynki od Sza-met to obowiązkowo grzałki min 2x2kw gdyż mniejszą mocą będzie Ci je bardzo ciężko zalać, a może i to okazać się niemożliwe.
Termometr na 10 teoretycznej półce mam standardowo ok 40cm od keg... Przez cały proces kolumna zachowuje się idealnie stabilnie. Stabilizuję i odbieram z mocą 3050W co daje ok 38ml głównego gonu na minutę, więc...

Autor tematu
mickewazowsky
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 10 lis 2016, 16:14
Re: Aabratek zestaw od PowerTee kilka zmian

Post autor: mickewazowsky »

A@H@K pisze:Witaj,
... Jeżeli sprężynki od Sza-met to obowiązkowo grzałki min 2x2kw gdyż mniejszą mocą będzie Ci je bardzo ciężko zalać, a może i to okazać się niemożliwe.
Termometr na 10 teoretycznej półce mam standardowo ok 40cm od keg... Przez cały proces kolumna zachowuje się idealnie stabilnie. Stabilizuję i odbieram z mocą 3050W co daje ok 38ml głównego gonu na minutę, więc...
No właśnie chcę kupić bez wypełnienia i wypełnić sprężynkami od szymonli, odnośnie grzałek to nie wiem czy to ma znaczenie ale keg chciałem o pojemnosci 30l, czy w tym przypadku tez lepiej 2x2kW? Rozumiem że Twoje 2x2kW dają w rzeczywistości 3kW?

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Aabratek zestaw od PowerTee kilka zmian

Post autor: Zbynek80 »

Zamień ten w głowicy na 10p Ok 45cm i w keg też daj elektroniczny. Wykonanie całkiem ładne choć preferowałbym wyższą i z OLM a nie pod OVM

Autor tematu
mickewazowsky
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 10 lis 2016, 16:14
Re: Aabratek zestaw od PowerTee kilka zmian

Post autor: mickewazowsky »

Dzięki, a odniośnie grzałek pod zbiornik 30l to 2x2kW czy 2kW+1,4kW?

A@H@K
50
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek, 29 cze 2015, 09:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Passport Scotch whisky
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: RE: Re: Aabratek zestaw od PowerTee kilka zmian

Post autor: A@H@K »

mickewazowsky pisze: Rozumiem że Twoje 2x2kW dają w rzeczywistości 3kW?
Nie, 2x2000W daje mi w rzeczywistości 3700-3800W

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Aabratek zestaw od PowerTee kilka zmian

Post autor: Zbynek80 »

możesz spokojnie dać 2x2kw szybciej będzie się rozgrzewać. Ale bierz kega 50L tu nawet nie ma się nad czym zastanawiać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”