Aabratek z allegro Art-Dest, prośba o ocenę.

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
unguided1989
10
Posty: 12
Rejestracja: piątek, 4 kwie 2014, 17:17

Post autor: unguided1989 »

Witam,

Chciałbym zakupić nowy sprzęt, w tej chwili używam od dosyć dawna szybkowaru 15l + 2x szeregowo deflegmatory z wypełnieniem miedzianym. Efekt jaki uzyskuję z tego sprzętu jest całkiem zadowalający (bimberek dobieram zawsze z czymś, przeważnie mięta), nie ma żadnych smrodków i smak jest całkiem ok, ogólnie nie ma za bardzo na co narzekać.
Chciałbym zmienić sprzęt na coś z większym zbiornikiem i większą wydajnością. Myślę nad 30l zbiornikiem i kolumną aabratek. Nie musi być koniecznie taki zestaw, chodzi mi po prostu o destylacje cukrówki i wyrób czystego destylatu (bez zapachów itp) z cukrówki. Do końca nie wiem na co mam się zdecydować, znalazłem taką aukcję :
http://allegro.pl/destylator-aabratek-p ... 19952.html
Co wy na to?
Do wydania mam max 1400zł, chciałbym kupić coś do gotowania na krzesełku gazowym, i najlepiej jeśli to byłby sprzęt, przy którym nie trzeba za dużo "siedzieć", tzn stabilizacja kolumny żeby sobie kapało w optymalnym tempie, i nie było za dużo potrzeby regulowania gazu.
Chyba, że może jednak coś elektrycznego? Mógłby wypowiedzieć się ktoś, o ile jest większy koszt przy grzaniu elektrycznym? Butla gazu w tej chwili 38zł i starcza na baaardzo długo....

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
promocja

panmufinek
100
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 11 lip 2013, 09:59
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Aabratek z allegro Art-Dest, prośba o ocenę.

Post autor: panmufinek »

W ramach pomocy powiem tak- ostatnio takich tematów było z 5 jak nie 10 w tym dziale w którym Kolega pisze. Proponuje poczytać te posty i wyciągnąć stosowne wnioski. A sprzęt - no cóż patrząc na sam zaworek - to dyskwalifikacja na starcie.

A i jeszcze to - http://alkohole-domowe.com/forum/post11 ... em#p118096

PS na górze strony jest takie okienko z przyciskiem - SZUKAJ

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Aabratek z allegro Art-Dest, prośba o ocenę.

Post autor: aronia »

A ile to jest "baaardzo długo" w przeliczeniu na ilość otrzymanego produktu i jego % - bo inne jest zużycie energii przy destylacji, a inne przy rektyfikacji. Odnośnie porównania gaz vs prąd polecam lekturę: http://alkohole-domowe.com/forum/grzani ... t5672.html - ja bym wolał jednak elektrykę do cukrówki. Tego co podesłałeś na pewno bym nie kupił - zaworek do wymiany, termometr w nieodpowiednim miejscu dla otrzymania wysokiej czystości produktu. Sprawdzonych producentów, których konstrukcja spełni Twoje oczekiwania poszukaj wśród wymienionych tutaj: http://alkohole-domowe.com/forum/post10 ... ml#p108861 .
A co do szybkości to w takim wypadku minimum 60,3/63,5mm. Przy rektyfikacji raz tylko ustawiasz grzanie(ewentualnie rozgrzewanie na maksa, a później zmiana na moc roboczą), a cała regulacja odbywa się za pomocą zaworu/zaworka odbioru(i dlatego nie powinien być taki jak na tej aukcji).
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Aabratek z allegro Art-Dest, prośba o ocenę.

Post autor: Lootzek »

Jeśli już coś w tym budżecie, to choćby taki: allegro.pl/destylator-bimber-keg-aabrat ... 58581.html
Sam mam od niego sprzęt, jestem zadowolony, więc mogę polecić ;)
Ewentualnie poproś tylko o dwa dodatki: łączenie między katalizatorem a kolumną i kolumną a głowicą na złączu sms - naprawdę ułatwia życie, oraz drugi termometr, tak byś miał jeden w dole kolumny jako prowadzący proces i drugi w głowicy, co przyda się przy smakówkach.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Aabratek z allegro Art-Dest, prośba o ocenę.

Post autor: herbata666 »

unguided1989 pisze: i najlepiej jeśli to byłby sprzęt, przy którym nie trzeba za dużo "siedzieć", tzn stabilizacja kolumny żeby sobie kapało w optymalnym tempie, i nie było za dużo potrzeby regulowania gazu.
Nie siedzieć przy gazie to raczej odpada całkowicie, tylko prąd zostaje i tak gaz wychodzi drożej i o niebo niebezpieczniej. Masz kilku sprawdzonych producentów : Franzmaster, KS2507, Kula, no i stary wyjadacz Akas, ewentualnie jak podoba Ci się miedz to napisz do Zygmunta. Nie szukaj u innych, bo jak zaczną Cię zaprawiać to aż głowa boli (oczywiście nie wszyscy, ale większość na pewno :D).

PS.
Zapomniał bym o Plipku vel szymonli (ale tam już chyba półka cenowa nieco wyższa), wypełnienie na tą chwilę ma najlepsze :D, w sumie wszyscy Ci producenci co podałem i tak zasypują swoje kolumny sprężynami raczej od niego.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
Awatar użytkownika

Szymciu
30
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 28 kwie 2015, 10:29
Krótko o sobie: Pokora i nauka - to czego obecnie potrzebuję :D
Ulubiony Alkohol: To com sam spreparował - musi napawać mnie dumą do tego stopnia, że się nie będę chciał dzielić!
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Aabratek z allegro Art-Dest, prośba o ocenę.

Post autor: Szymciu »

I ja dołączę się do tematu. Posty powyżej, powinny w dużym stopniu naprowadzić cię na właściwą drogę. Sam posiadam sprzęt od jednego z forumowych kolegów, swoje produkty wystawia na tym samym serwisie co ten z linku w pierwszym poście.
Za takie same pieniądze, może ciut dokładając, możesz otrzymać trochę lepszy wehikuł.
Mój Aabratek od Franzmastera wykonany jest 1 ligowo. Pozostali zamieszczeni producenci też wykonują dobre i ładne aparaty.
Nie zrażaj się tym, że koledzy odsyłają do lektury bo warto trochę poczytać. Powiem ci, że kierunek obrałeś dobry.

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: Aabratek z allegro Art-Dest, prośba o ocenę.

Post autor: golec269 »

Witam wszystkich. Jeszcze do tego grona śmiało można zaliczyć herbata666- jest skromny ,dobrze doradzi,ma czas porozmawiać co ulepszyć. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

Szymciu
30
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 28 kwie 2015, 10:29
Krótko o sobie: Pokora i nauka - to czego obecnie potrzebuję :D
Ulubiony Alkohol: To com sam spreparował - musi napawać mnie dumą do tego stopnia, że się nie będę chciał dzielić!
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Aabratek z allegro Art-Dest, prośba o ocenę.

Post autor: Szymciu »

Także wybór jest ogromny, tylko kontakt i omówienie szczegółów - i można cieszyć się własnym agregatem alkoholotwórczym :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”