Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy

Post autor: HomoChemicus »

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein
promocja
Awatar użytkownika

IvanS
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 29 gru 2014, 08:30
Podziękował: 9 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: IvanS »

Witam ponownie,
Przeczytałem oba wątki. Nie znalazłem jednak odpowiedzi na stwierdzenie z poprzedniego postu o dołożeniu portu w dole kolumny (10 półka). Z tego, co zrozumiałem, z wysokością półki teoretycznej można zejść poniżej 2 cm przy zastosowaniu sprężynek. Natomiast zmywaki to około 5,5 cm. Tak więc przy tej wysokości kolumny (140 cm) bez problemów uzyskam 10 półek - czy coś źle rozumiem?

Z góry dziękuję za informację
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: lesgo58 »

Kolega podał Ci linki abyś łyknął trochę podstaw teoretycznych nt. półki.
Z kolei o roli i znaczeniu umiejscowienia termometru na wys. tzw. "10 półki" poczytaj tutaj:
http://alkohole-domowe.com/forum/post80861.html#p80861
10 półka to nie jest wyznacznik jakości kolumny. Jest to umowny punk dzięki któremu utrzymujemy kolumnę w odpowiedniej stabilizacji. I dzięki któremu mamy kontrolę nad kolumną.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

IvanS
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 29 gru 2014, 08:30
Podziękował: 9 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: IvanS »

OK - teraz rozumiem, o co chodziło :)
Dziękuję za odpowiedzi. Cały czas jestem na etapie nauki i wszelkie podpowiedzi są mile widziane, tym bardziej, że ilość postów na forum jest bardzo duża i zanim przeczytam większość minie trochę czasu.

pozdrawiam
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: lesgo58 »

IvanS pisze:...że ilość postów na forum jest bardzo duża i zanim przeczytam większość minie trochę czasu...
Nie bój się czasu. W tym hobby czas jest naszym sprzymierzeńcem.
Mimo iż dużo czytałem i ciągle czytam - to często wracam do przeczytanych postów i zawsze znajduję coś nowego.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

risto77
50
Posty: 54
Rejestracja: środa, 7 sty 2015, 20:19
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: risto77 »

W tej cenie bez problemu kupisz Abratka u Pawła z Łomży,
Jestem świeżo po zakupie i pierwszej rektyfikacji. Wcześnie próbowałem na innych konstrukcjach. Tutaj efekt "powala" w dosłownym znaczeniu ;-). Pewnie od innego producenta efekt taki sam, ale wykonanie i dobra rada bezcenne.
Przy odbiorze dostałem również rabat i próbkę wyrobu czym byłem mile zaskoczony.

Sparrow87
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 27 lis 2015, 21:29
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: Sparrow87 »

Witam
Dręczy mnie jeden temat. Szukam właśnie destylatora w podobnym przedziale.
Rozmawiałem z Franz'em zaproponował mi taką ofertę:
http://allegro.pl/aabratek-destylator-e ... 58463.html Dostał bym rabat 100zł. Ale muszę doliczyć 50zł do kega 50l no i 60zł przesyłka.
Zastanawiałem się nad ofertą destylandia.pl mają kilka ofert w moim przedziale cenowym.

Czego w ogóle szukam:
#Destylator 30-50l chyba przekonali mnie forumowicze do kega 50l
#Grzanie elektryczne
#Cena w granicach 1200zł (jeżeli będzie naprawdę warto wydać trochę więcej to mogę wydać). Generalnie przyszedłem tu na forum z nadzieją wydania 500zł :)
#Sprzęt raczej będę wykorzystywać do produkcji czystego alko najlepiej 96%. Za taką cenę mogę już tego oczekiwać. Raczej będzie to na drożdżach trubo bądź zwykła 1410.
Raczej wątpię abym chciał robić owocówki. Sam robię to zwykłym prostym sposobem zalewając jakieś owoce np wiśnie i tak maceruje :)

PS. Szukałem kontaktu z Pawłem z Łomży. Ale nie mogę znaleźć.


Pozdrawiam

greg0004
100
Posty: 121
Rejestracja: środa, 18 maja 2011, 15:56
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: greg0004 »

Wpisz siedestyluje w Google. To jego forum.
Awatar użytkownika

9kaczor6
150
Posty: 157
Rejestracja: środa, 14 paź 2015, 15:14
Ulubiony Alkohol: Bimber
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: 9kaczor6 »

Sparrow87 nie pamiętam czy już coś doradzałem czy też, jeśli nie napiszę jeszcze raz.
1200zł może być mało. ale do rzeczy. Jeśli chcesz keg 50l obowiązkowo 2x2KW, koszta od razu idą w górę. W tej cenie, no może nieco większej polecił bym kolumnę Bokakoba miedzianą, którą znajdziesz tu na forum (mini still).
Za 1200 z groszami się wyrobisz. Ja mam tą kolumnę, tylko że w trochę droższej opcji (wypełnienie pryzmatyczne, 2x2kw, dwa termometry, "precyzyjny zawór - polecam"). Po pierwszym gotowaniu w swoim życiu wyciągnąłem 93% - mało ale to moja wina, za szybko wszystko chciałem zrobić. Za drugim razem praktycznie od początku do końca 95-96% :) :) jestem mega zadowolony.
Na prawdę polecam ten sprzęt. Jak być chciał więcej szczegółów pisz na PW. Pozdro

psle
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 16 lut 2016, 20:20
Kolumna aabratek-allegro,olx

Post autor: psle »

Witam szanowne grono forumowiczów!
Jestem na etapie poszukiwań pierwszej kolumny do destylacji, do tej pory bawiłem się w pseudo destylację na szybkowarze i nadszedł czas na coś poważniejszego. Granica finansowa to 1000 złotych. Wiem, że nie można mieć z taką kwotą wygórowanych oczekiwań, ale od czegoś trzeba zacząć.
Miał ktoś z Was do czynienia ze sprzedającym z poniższego linka?
http://olx.pl/oferta/destylator-aabrate ... ewDkb.html
Jakieś opinie i ocena tego co widać na zdjęciach?
Rozmawiałem ze sprzedającym, keg 50 z termometrem tarczowym i zaślepioną mufą pod grzałkę. Kolumna 140 cm plus katalizator 20 cm. Połączenia kolumna-katalizator i kolumna-głowica kołnierzowe. Termometr w głowicy i kolumnie elektroniczny z ramką. Głowica pod kątem 100 stopni, chłodnica z rurki karbowanej i zaworkiem precyzyjnym nierdzewnym. Całość to koszt 850 złotych plus przesyłka. Co sądzicie o takiej ofercie?
Co doradzicie?

......................

Dodam jeszcze, że kolumna ma mieć średnicę fi 70. Na zdjęciach wygląda oferta tego sprzedawcy na dobrze wykonaną robotę, myślę, że nie powinno być rozczarowania. Taboret gazowy 7,5kW wystarczy do keg 50L?
Ostatnio zmieniony środa, 27 kwie 2016, 18:11 przez Wald, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Konieczne poprawki.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: Zbynek80 »

Oferta w miarę rozsądna, tylko ten termometr w kegu zamieniłbym na elektroniczny. Możesz przenieść z głowicy jeśli będziesz robił głównie spirytus.

krzyski
20
Posty: 25
Rejestracja: niedziela, 23 lis 2014, 11:42
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: krzyski »

Panowie "poszukujący kolumny". Zróbcie tak: kupcie sobie spawarki, nauczcie się spawać, później "liźnijcie" trochę elektroniki i za 1300zł zbudujecie sobie sami kolumnę z E-ARC, 6 termometrami, mikroprocesorowym sterowaniem, buforem stabilizującym. Budując kolumnę przy okazji poznacie zasadę działania i nauczycie się obsługi. Moją pierwszą kolumnę spawał mi kolega. Później stwierdziłem, że przecież mam dwie zdrowe ręce, wiedzy na forach jest od groma a spawarka to nie jest jakiś duży koszt. Trochę popsutej blachy, dwie butle z gazem i spawać się dało nauczyć, a frajda podczas pierwszego uruchomienia skonstruowanej własnoręcznie maszynki - bezcenna :)

patison
20
Posty: 25
Rejestracja: wtorek, 11 sie 2015, 17:29
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: patison »

A ja bym zostawił ten termometr, bo on tylko pokazuje nam ile alko zostało w kegu. Druga sprawa jest taka, że zawsze jak wlewam zacier do zbiornika, to trochę wyleję na baniak i termometr ( bo zawszę się spieszę ) i taki elektroniczny, po kilku razach będzie trzeba wymienić, a taki zwykły nie.
Ostatnio zmieniony piątek, 29 kwie 2016, 13:48 przez patison, łącznie zmieniany 1 raz.

kris13
5
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 23 mar 2014, 11:41
Podziękował: 1 raz
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: kris13 »

Znalazłem taką ofertę w okolicy: http://olx.pl/oferta/kolumna-rektyfikac ... 2;promoted Chciałem zapytać czy jest poprawnie skonstruowany i czy warto rozważyć jego zakup?

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: Zbynek80 »

@krzyski ty tak na poważnie czy żartujesz sobie ?
@kris 13 jak dla mnie cena z kosmosu za ten sprzęt, sprzedający pewnie znacznie ją podbija za tą elektronikę która nie jest potrzebna.
Tak właściwie do prowadzenia procesu wystarczy jeden lub dwa termometry i tyle.
Kolumna jest bardzo niska, bez sms-ów, katalizatora, porządnego wypełnienia.
Więc sama kolumna jest warta tyle ile waży.
Ja bym jej nie kupował

krzyski
20
Posty: 25
Rejestracja: niedziela, 23 lis 2014, 11:42
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: krzyski »

Nie, no żartuję :) Nie każdy na forum jest hobbystą ;)

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: Zbynek80 »

Hobbystą czego ? Spawalnictwa?

sasiad4
10
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 29 cze 2015, 14:57
Podziękował: 10 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: sasiad4 »

Witam. Czuje się dokładnie tak jak kolega Sparrow87, wstępnie miałem zakupić sprzęt za ok 600 zl, żeby przestać pożyczać od ojca kolumny z zimnymi palcami, z ktorej defakto produkt po powolnej dwukrotnej destylacji i oczyszczeniu węglem smakowal mi i nie tylko mi. Jednak ciągle jest tak, ze po dolozeniu tych kolejnych 200zl mam cos więcej. Obecnie zatrzymalem sie na ofercie tego pana poniewaz mieszkam w okolicy i to by mi pasowalo w razie ewentualnych przeróbek. Prosilbym o opinie, czy po tych zdjęciach i opisie możecie coś doradzić? Czy jest godny uwagi? http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6176064317
Awatar użytkownika

daniel86
30
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 11 kwie 2016, 16:31
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: daniel86 »

Witam. Podłączam się do pytania zadanego przez kolege sasiad4.

Od mojego pierwszego wpisu minął już jakiś czas, a ja nadal nie zadecydowałem co kupić. Pierwszym pomysłem były oczywiście wynalazki z allegro. Później po zapoznaniu się z tematyką na tym i sąsiednim forum rozważałem pot stilla od Zygmunta z przystawką refluksową. Na dzień dzisiejszy najbliżej mi do prostego aabratka od Pulse86 za 999 zł. Model taki jak wybrał sasiad4 z tym, że ja chciałbym grzać na taborecie gazowym i nie brałbym katalizatora na SMS (po prostu na dole sam upchałbym miedź). Wiem, że Pulse86 jest niezbyt lubiany na tym forum ze względu na kopiowanie pomysłów innych konstruktorów. Mam jednak do Was prośbę o ocenę jego sprzętu i sugestie co do dodatkowego wyposażenia.
http://allegro.pl/destylator-aabratek-s ... 61646.html

Moje pytania:
1. Czy grzanie gazowe (taboret) przy kolumnie kategorycznie odpada? Czy może da się jednak tym jakoś sterować? (wiem, że grzałki elektryczne są bezpieczniejsze, koszt grzania mniejszy, regulacja temperatury dokładniejsza itd., ale tam gdzie będę używał aparatury nie mam możliwości grzania elektrycznego).
2. Co dołożyli byście do tej kolumny? (mój pomysł to keg 50l zamiast 30l, 20 cm wypełnienia miedzianego od spodu oraz dodatkowy termometr na 10-tej półce)
3. Nurtuje mnie taka rzecz: dla zmywaków wysokość półki teoretycznej to 4cm więc 10-ta półka znajduje się 40cm nad kotłem. Jeśli na dole dam 20cm miedzi, to czy termometr powinien znajdować się wyżej np. 50cm nad kotłem?
4. Czy kolumna nie posiada wad konstrukcyjnych? (w opisie aukcji jest podane, że to konstrukcja otwarta, jednak na zdjęciach głowica wygląda na zamkniętą, ale może się mylę)
5 Co myślicie o pomyśle zastosowania złącza CLAMP zamiast SMS? (kolumnę musiałbym rozkręcać po każdym gotowaniu, a złącze CLAMP wydaje mi bardziej "długowieczne".
6 Czy poradzę sobie na taborecie gazowym z kolumną bez wziernika?
7 Macie jakieś inne uwagi?

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

marcek10
100
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 10 sie 2014, 10:53
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: marcek10 »

Po mojemu to
1-Ludziska grzeją i sobie radzą na palnikach. Tak jak pisałeś jest sporo plusów co do grzałek ale taboretem też da się sterować.Jest jeden + jak dla mnie na taborecie można gotować niewielką ilość na dnie. Ale jak się nie ma co się lubi to ... ;)
2-Większy keg to zależy ile będziesz robił. Sam mam 50l i zdarza się, że przydałby się większy ale i niekiedy jest za duży. Termometr na 10 półce dla spirytku jak najbardziej. Moje zdanie (teraz tak bym zrobił) katalizator przed głowicą używany do pierwszego gotowania wtedy 10 pólka się nie zmienia a wypełnienie spełnia swoją rolę.
3-1 półka teoretyczna = 4cm więc 10 = 40 łącznie z katalizatorem jeżeli na dole.
4-Wady konstrukcyjne? Moim zdaniem to co widoczne jest ok jeszcze tylko kwestia wykonania głowicy tamki. Konstrukcja otwarta bo w chłodnicy z pewnością jest otworek. Tak powinno bynajmniej być.
5-sms potrafi być lekko kłopotliwy-gorący mocno trzyma zdarzało się, że naparzałem młotkiem (nie mam klucza) clamp nie znam
6-Przydatny będzie termometr w kegu. Poszukaj ja w prosty sposób wykonać wziernik z wężyka.
7- Pomyślałbym o OLM
Awatar użytkownika

daniel86
30
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 11 kwie 2016, 16:31
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: daniel86 »

Dzięki marcek10 za sugestie.

Posiada ktoś z forumowiczów aabratka od pulse86/walkmana86? Jeśli tak, to jak oceniacie poprawność konstrukcji sprzętu?

matizanio
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 18 cze 2016, 11:57
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: matizanio »

Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: seneka »

nawet się chłopie nie zastanawiaj mega okazja. http://olx.pl/i2/oferta/destylator-glow ... 58f4351dc6
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

jpiwek
300
Posty: 310
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: jpiwek »

matizanio pisze:Który sprzęt lepszy do produkcji whisky i spirytusu ?
1-http://olx.pl/oferta/destylator-aabrate ... fXhWH.html
Dobra kiszka dać na pół calowe odejście VM zawór iglicowy o odejściu 2 mm . I sterować go z histerezą jednego stopnia .

janekk4501
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 28 cze 2015, 14:26
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Podkarpacie
Podziękował: 5 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: janekk4501 »

Mam tak akurat taki egzemplarz od niego.
Odejście jest 1/4 cala , nie 1/2.
VM odbieram tylko przedgon.
Ten prosty regulator ma ustawioną histerezę 0.1 stopnia.
I zdaje egzamin.
Ustawiam po ustabilizowaniu kolumny temperaturę o 0.2 stopnia więcej i tyle mojej roboty.
Przez chłodnicę Liebiga leci cały czas 96 %.
Tani nie znaczy zły.
Jako że jestem z zawodu spawaczem, oceniam jakość wykonania perfekcyjny

Mod.
Nie cytuj posta poprzedzającego w całości.

jpiwek
300
Posty: 310
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: jpiwek »

Fajnie że sprzedajesz to coś i nie rozróżniasz VM i LM. Na LM masz kulowy 1/4, który nie nadaje sie do kroplowego odbierania przedgonu a na VM masz chiński elektorzawór memebranowy który ma otwór przepływowy 1,5mm. Histereza 0,1 to też o 0,1 za duzo.

janekk4501
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 28 cze 2015, 14:26
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Podkarpacie
Podziękował: 5 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: janekk4501 »

Nie będę z tobą polemizował kolego.
Za bardzo "mądry' tu jesteś.
Nie sprzedaję tego coś, bo moim zdaniem bardzo dobry sprzęt.
Elektrozawór ma prześwit 12 mm , dla twojej wiadomości.
Za dwie godziny pracy mam trzy litry spirytusu.
Widzę że tu jest cenzura.
Ale nie dla wszystkich.
Kolega matizanio dostał pw .
To też moderator skasuje ?

Nie skasuje. Pisz poprawnie i na temat, a każdy Twój post ukaże się na forum w niezmienionej formie.
Emiel
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: Pretender »

A jakiż to ez ma 12mm przelotu? Proszę, przeczytaj jeszcze raz swoje posty...

janekk4501
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 28 cze 2015, 14:26
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Podkarpacie
Podziękował: 5 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: janekk4501 »

http://washservice.pl/pl/p/Elektrozawor ... -viton/104
Posiada przepust o średnicy 16mm , chyba że nieprawdę piszą .
Mam dwa elektrozawory, jeden z destylandii.pl, a drugi z tego linku.
Ale dla mnie ważne że spirytus leci takim tempem, tak jak na forum tu piszą.
Czyli jest ok.
Jeśli jestem w błędzie , no to przepraszam za zamieszanie, kolegę jpiwek też.
Wcześniej miałem sprzęt od PowerTee, ale sprzedałem.
Po dwóch miesiącach kupiłem od tego gościa , to sama budowa, tylko nie muszę cały czas pilnować temperatury.
W obydwóch czas odbioru nie różnił się wcale, to po co nadzorować temperaturę, jeśli ten prosty sterownik to robi za mnie.
Czyli co jest źle z tym sprzętem, jeśli spirytus ma 96% przy 20 *C.
Mierzone alkoholomierzem , nie tanim, bo dałem za niego ponad 100 zł ?
Drożdże Cobra 48 extreme.
Proszę podać co źle robię, bo naprawdę nie rozumie tej krytyki .

jpiwek
300
Posty: 310
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: jpiwek »

Ma odejścia 16mm, ale wąskim gardłem jest iglica, która zapewnia 1,5mm przepływu. Będę w szopie to zrobię zdjęcia. Dwa to uszczelnienia : viton nie nadaje sie do alkoholu powyżej 30% bo oddaje chemie do produktu. Miałem go do owyd ale nie wyrabiał. Trzy to sterownik z histereza 0,1C. JAk wychwyci zmiane to pogony są już w destylacie. Jedni piją bimber i im smakuje, dla innych bimber ma 96 i też jest dobrze. Dla mnie dziwne jest tylkoi polecanie źle zrobionego sprzętu skoro taniej można kupić lepszy.
Ostatnio zmieniony sobota, 25 cze 2016, 11:22 przez Zygmunt, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kolego, chcesz z powrotem akceptację? Popraw post...

janekk4501
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 28 cze 2015, 14:26
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Podkarpacie
Podziękował: 5 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: janekk4501 »

Wytłumacz mi więc kolego tę sprawę.
jeśli teoretycznie mam mam sprzęt bez tego sterownika, zamiast niego termometr panelowy.
Zawór kulowy , a nie elektrozawór .
Taki jak na zdjęciu http://www.fotosik.pl/zdjecie/148fe397ee5e6b17 , mój poprzedni sprzęt.
I pilnuję temperatury , żeby o te 0.2* nie podskoczyło-jak podskoczy- zamykam zawór.
I co wtedy pogony się nie dostają ?
Dziwne jeszcze bo kolega ma nixona i okazyjnie kupił używany sterownik SKN za 350 zł z czterema lub pięcioma sondami.
Ma go założony, elektrozawór 3/4 cala na bocznej chłodnicy.
Drożdże te same obaj mamy,więc dlaczego mu wychodzi taki sam "bimber" jak to mówisz na to ?
Nie moja opinia, nie piję prawie wcale alkoholu.
Tylko opinia 20-30 osób co kosztowało to i pili nie z jednej beczki
Oczywiście około 45%, nie 96 .
Może nie doczytałeś, że membrana ma cytuję : FPM VITON (-10/+140 C) większa odporność chemiczna.
A więc Ty masz większą wiedzę od każdego ?
Moim zdaniem za dużo masz teorii i ( dużo postów), a mało praktyki.
Lub co gorsza jesteś naganiaczem, a znam tu kilku takich z forum.
Elektrozawór niech nie ma w ogóle tego twojego wyimaginowanego prześwitu, WAŻNE ŻE LECI TAK JAK W KSIĄŻCE PISZE.
A bimber raczej potrafię odróżnić od bezwonnego spirytusu .
Może nawet nie odpisuj, chyba że sobie posty nabijasz.

ps.
Przepraszam moderatora za moje zachowanie w sprawie tej cenzury.
Widzę że są lepsi analfabeci ode mnie tu, choć mają już powyżej stu postów.
Jakby się w tym temacie wypowiedział Zygmunt, Kula, czy ktoś z polecanych wytwórców, to kulę uszy i się nie odzywam.
I poprawiam sprzęt według ich rad. Ich, na pewno nie od twoich.
Mimo wszystko życzę miłego odpoczynku, tobie też.

janekk4501
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 28 cze 2015, 14:26
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Podkarpacie
Podziękował: 5 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: janekk4501 »

Sorry kolego jpiwek, przeczytałem wszystkie twoje wypowiedzi.
"Aż" 113 i to cię czyni ekspertem w tej dziedzinie ?
Nie sądzę.
Chyba jednak mam rację z tym nabijaniem postów, nic rzeczowego z nich nie wynika.
Że gdzieś masz jakiś stary elektrozawór w "szopie" i mi chcesz zdjęcie pokazać.
Szkoda miejsca na serwerze na tę twoją fotkę.
Mam do czynienia z SKN u kolegi, u kilku innych pomagałem w rozruchu, jako że pierwszy kupiłem aabratka.
Wszyscy są zadowoleni, leci im aż miło tym "twoim" przepływem 1.5 mm, chemii nie czuć.
U żadnego z nich , no ale ty masz tylko niepowtarzany węch i czujesz przez klawiaturę .
U mnie w okolicy bimber nie jest w modzie, panuje koleżeńska rywalizacja, kto lepszy wyrób zrobi.
Nie ma mowy o zapachu pogonu, czy drożdży.
40% też nie da rady zrobić, bo pijący myślą że wodę piją.

Na pewno wiesz u kogo kupić lepszy sprzęt .

Aha cytat od naprawdę dobrego producenta o tobie, znalazłem jak czytałem twoje posty :czytaj:
: W sumie najważniejsze jest to, że kolega jpiwek swoje wie i nikt go nie przekona :haha: :

Pozdrawiam

Nie chcę nabijać postów, więc masz jeszcze w tabelce- Materiały do uszczelnień stosowane w przemyśle spożywczym:

http://alkohole-domowe.com/images/info/ ... nienia.jpg

Nic tu nie widzę ,żeby Vitton nie nadawał się do elektrozaworu.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7330
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: radius »

@janekk4501
Co prawda viton jest odporny na większość alkoholi - http://www.impeller.com.pl/pl/pomoc_tec ... tochem.htm
ale ma również ograniczenia:
Charakteryzuje się silnym puchnięciem w kontakcie z rozpuszczalnikami polarnymi (np. aceton, octan etylu ), kwasami organicznymi (kwas octowy)...
Wolałbym więc na wszelki wypadek wymienić uszczelnienie na silikonowe :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

janekk4501
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 28 cze 2015, 14:26
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Podkarpacie
Podziękował: 5 razy
Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Post autor: janekk4501 »

Wiem, że lepiej by było wymienić na silikon, ale gdzie to dostać ? Jak na razie nic nie puchnie, mam jak mówiłem do czynienia z pięcioma sprzętami. Nic nie dzieje się u żadnego z nich. Byłem dziś u kolegi nawet, ale miał inny problem.
Temperatura mu od początku skakała jak szalona. Trzeba było godzinę stabilizować kolumnę i jakoś się udało.
A zapytam Cię kolego radius przy okazji jeśli możesz odpowiedzieć tu.
Czy ma wpływ niesklarowany i chyba nie całkiem przerobiony nastaw na niestabilną kolumnę ? Byłbym wdzięczny za odpowiedź fachowca w tej dziedzinie :)
Gość zrobił dziewięć dni temu w 200 l beczce zacier (nastaw!) (64 kg cukru i 8 paczek SpiritFerm Extreme+woda do pełna) . Niestety nie miałem czym zmierzyć cukru w tym mleku, ale słodkie to było dość.
Ja zawsze robię w wiadrach 30-litrowych i nie mam za bardzo doświadczenia z tak dużymi objętościami. Wiem tylko że w trzeci dzień po zrobieniu go kolega ten mierzył temperaturę i miała 40*C. Czyli przesadził raczej ?
Mówiłem mu żeby chłodził zamrożonymi butelkami z wodą, lecz mu się nie chciało .

Mod.
Nie pisz postów białym wierszem, to nie kącik poetycki
;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”