Aabratek do oceny

Pomysły na destylatory - do konsultacji.

Autor tematu
kokosz78
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 22 sty 2016, 23:55

Post autor: kokosz78 »

Witam wszystkich

Od jakiegoś czasu przeglądam forum i postanowiłem w końcu moje przemyslenia na temat budowy kolumny aabratek przelać na papier.
Założenia są następujące:
- kolumna wykonana z rury 60,3, wypełnienie ze spręzynek pryzmatycznych ( waham się jeszce którego z producentów wybrać);
- ocieplenie z otuliny armaflex 13mm;
- wszystko skręcane na złączach sms 63,5;
- keg 30l z racji że akurat do takiego mam dostęp, myślę ze na początek zabawy wystarczy;
- wyjście OVM na razie zaslepione, chce sie pobawić od podstaw, gdyż wcześniej nie mialem do czynienia z taką kolumną.
Reszta jak na załączonym rysunku. Proszę o ewentualne uwagi i sugestie. Jeśli chodzi o wysokość zestawu to zostawiłem sobie ok 20 cm zapasu, można to przelać na kolumnę lub ewentualnie na kega 50l. Narazie jestem na etapie kompletowania materiałów tak że jeszce mogę wprowadzić korekty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
promocja

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Aabratek do oceny

Post autor: aronia »

Jeżeli już chcesz zamontować MSR to raczej wybrał bym grzałkę, którą obsłuży w całości i dołożył sondę w chłodnicy. Dzięki tym zmianom będziesz mógł wykorzystać zabezpieczenia czyli awaryjne wyłączenie grzanie w przypadku przekroczenia temperatury na którymś z dwóch czujników np. przy braku wody/niewystarczającym chłodzeniu.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Aabratek do oceny

Post autor: Zbynek80 »

Jeśli chcesz wydać kasę na takie bajery jak MSR to postawiłbym też na OLM co się przełoży na realne polepszenie destylatu.

Autor tematu
kokosz78
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 22 sty 2016, 23:55
Re: Aabratek do oceny

Post autor: kokosz78 »

Czy MSR jest aż tak drogim bajerem? - kłóciłbym się. Za najprostszy regulator mocy muszę zapłacić ponad 100 zł, termometr tablicowy ST-9290C kosztuje ponad 40zl za sztukę (chyba żebym kupował coś za kilka zł z aliexpress, ale do takich nie mam zaufania). 4 termometry + regulator to już prawie cena MSR-a. Rożnica taka, że trzeba dokupić 3 sondy a na pewno dużo zyskam na dokładności.

Co do OLM to tego tematu jakoś nie potrafię ogarnąć :D Wiem, że było to wielokrotnie wałkowane, ale byłbym wdzięczny jakby ktoś mnie pokierował jak to powinno wyglądać przy takiej średnicy rury.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Aabratek do oceny

Post autor: Zbynek80 »

Aż takim drogim to może nie, ale chodzi o to, że na dzień dobry chcesz inwestować w dodatkową elektronikę zamiast postawić na lepszą konstrukcję samej kolumny. Będzie lepsza kolumna to i lepszy urobek, elektronika to dodatek. Bo można z powodzeniem gotować bez regulatora i z jednym termometrem.
Awatar użytkownika

DoktorPio
100
Posty: 119
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2015, 21:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Piwowar
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 52 razy
Kontakt:
Re: Aabratek do oceny

Post autor: DoktorPio »

Przy takim zaangażowaniu w budowę takiej kolumny to myślę że keg 30l to trochę mały ;) Jestem przekonany że po kilku produkcjach dojdziesz do wniosku że przydałyby się keg przynajmniej 50 litrowy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty aparatur”