AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

sokaar
50
Posty: 80
Rejestracja: piątek, 20 wrz 2013, 10:12
Ulubiony Alkohol: browar
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: sokaar »

Obrazek

przekrój głowicy by Franzmaster którą obiecał:)
alembiki

zolo
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 11 maja 2014, 21:30
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: zolo »

Witam Wszystkich Bimbrowników :D

Panowie rozważam zakup sprzętu i cieszę się że odnalazłem te forum bo już na samym początku popełnił bym błąd i zapewne zakupił bym wieszak :) ale do rzeczy, to że jestem amatorem to już pewnie wiecie, dlatego potrzebuję wsparcia, znalazłem coś takiego http://www.allegromat.pl/aukcja159581 o sprzęcie mogę powiedzieć że jest hmm... ładny nie ogarniam jeszcze wszystkiego i nawet nie wiem czy to trzeba zmodyfikować dodatkowo ? czy po prostu zakupić to tak jak jest ? w opisie aukcji są opcje dodatkowe, czy planując użycie raz, dwa razy a może nawet 3 razy w miesiącu sprzętu trzeba było by go zmodyfikować ? czy w tych pieniądzach warto czy może znajdę coś lepszego ? budżet mam określony, czy amator da sobie z tym rade ?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 maja 2014, 21:14 przez Emiel Regis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: linkowanie niezgodne z regulaminem

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: aronia »

Sprzęt ok, ale przed zakupem poczytaj i sam określ co Ci będzie potrzebne, a co nie. Dodatkowo pomierz pomieszczenie w którym będziesz go używał, aby wykorzystać całą dostępną wysokość. Zastanów się od razu nad zbiornikiem 50l i jego ociepleniem(i grzałki 2x2kW), odejściem OVM(później dokupisz resztę), a o termometrach poszukaj gdzie powinny być zamontowane: http://alkohole-domowe.com/forum/post80861.html#p80861
Awatar użytkownika

kane11
30
Posty: 49
Rejestracja: niedziela, 4 mar 2012, 19:14
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: kane11 »

Mam od dłuższego czasu, używam, zadowolony, the end.

Sebastian120
30
Posty: 45
Rejestracja: sobota, 16 lut 2013, 17:50
Krótko o sobie: Lubie dobre piwo, wino i nie tylko:)
Lokalizacja: Rzeszów
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: Sebastian120 »

W tej cenie to nawet fajny sprzęt, bierz a jak nabierzesz wprawy to na dodatkowe opcje przyjdą chęci.

Pimpuś
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 15 sty 2015, 21:59
Podziękował: 1 raz
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: Pimpuś »

kane11 pisze:Mam od dłuższego czasu, używam, zadowolony, the end.
Witam,
Też takowy posiadam i sprawuje się bardzo dobrze,mam do kolegi pytanie,czy stosuje się do instrukcji obsługi od Franzmastera tzn.rozgrzewanie na otwartym zaworku,odbiór syfu i stabilizacja ,czy też zgodnie z z najnowszymi trendami najpierw stabilizacja na zamkniętym i potem odbiór ?Pytam,bo do tej pory robiłem wg.instrukcji,ale w tym sezonie grzewczym zamierzam to zmienić.

greg0004
100
Posty: 121
Rejestracja: środa, 18 maja 2011, 15:56
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: greg0004 »

Lepiej rozgrzewamy z otwartym zaworem, odbieramy pierwsze 100ml i dopiero zamykamy do stabilizacji. To pierwsze jest bee.. więc po co ma dodatkowo zasyfiać wypełnienie. Odbierz pierwsze 100, zamknij zawór, zalej kolumnę, 30min stabilizacji i odbiór przedgonu.
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: ta_moko »

Najpierw stabilizacja potem odbiór przedgonów @Pimpuś. Zmień metodę jak najszybciej. By się nie rozpisywać niepotrzebnie - tu cały wątek na ten temat: http://alkohole-domowe.com/forum/przedg ... t8204.html @greg0004 poczytaj.
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: Emiel Regis »

@ta_moko
We wskazanym przez Ciebie temacie rzecz dotyczy odebrania całości przedgonów przed (a właściwie bez), lub po stabilizacji.
Tutaj chodzi o wstępne odrzucenie smrodów, przejście do stabilizacji i właściwego odbioru przedgonów. Moim zdaniem w niczym to nie szkodzi, a może pomóc.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
online
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7299
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: radius »

Faktycznie, może to dobry sposób?
To tylko kilka minut, a "pierwsze syfki - robaczywki" nie będą już krążyły po kolumnie :odlot:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: lesgo58 »

Technika dobra jak każda inna. Najważniejsze jest to co następuje po tym - czyli stabilizacja i jej długość.
Tak więc moim zdaniem ani nie zaszkodzi, ani nie pomoże. Frakcje lekkie gdy raz dotrą do głowicy tam już pozostają i nie mają prawa ani możliwości zejść niżej. Co najwyżej - u tych co nie mają jeziorka - kilka cm poniżej górnej krawędzi wypełnienia .
Ideałem by było zamiast bufora wypełnionego sprężynkami zrobić bufor z kilku półek fizycznych. W ten sposób najgorsze frakcje lekkie zatrzymywałyby się na najwyższej półce.
Tak jak kiedyś wspominał o tym Emiel.
No chyba, że już takie zrobił. Przydałaby się chociaż krótka relacja z prób - jeśli takowe były. :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 lut 2015, 09:31 przez lesgo58, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: ta_moko »

@Emiel Regis, ok - nie do końca wczytałem się wieczorem w słowa Kolegów.
Można spróbować zrobić tak jak pisze greg000, choćby po to, by przekonać się, czy to daje jakieś korzyści, czy też nie ma znaczenia, jak pisze lesgo58.
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki
Awatar użytkownika

kane11
30
Posty: 49
Rejestracja: niedziela, 4 mar 2012, 19:14
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: kane11 »

Pimpuś pisze:
kane11 pisze:Mam od dłuższego czasu, używam, zadowolony, the end.
Witam,
Też takowy posiadam i sprawuje się bardzo dobrze,mam do kolegi pytanie,czy stosuje się do instrukcji obsługi od Franzmastera tzn.rozgrzewanie na otwartym zaworku,odbiór syfu i stabilizacja ,czy też zgodnie z z najnowszymi trendami najpierw stabilizacja na zamkniętym i potem odbiór ?Pytam,bo do tej pory robiłem wg.instrukcji,ale w tym sezonie grzewczym zamierzam to zmienić.
Według instrukcji, czyli odbiór smrodków (150-200ml. Na keg 30l.), potem stabilizacja 45min. - 1godz.
Według mnie lepiej najpierw zebrać "rozpałkę", po co nam mają zalegać smrodki w kolumnie?

Pimpuś
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 15 sty 2015, 21:59
Podziękował: 1 raz
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: Pimpuś »

Ano właśnie, trzeba połączyć te dwie szkoły, więc odbiorę tylko pierwsze 100ml, w instrukcji było chyba 350ml, tak przynajmniej robiłem do tej pory, a potem dokładniej po stabilizacji.
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 lut 2015, 17:50 przez Emiel Regis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pauzy po znakach interpunkcyjnych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”