10 godzin i wynik 80%

Technologia najprostszych nastawów opartych na cukrze.

Autor tematu
młody23
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 17 gru 2015, 12:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własne produkty: nalewki, wódki smakowe
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz

Post autor: młody23 »

Witam wszystkich serdecznie.
Jestem początkujący w tym temacie. Parę dni temu zakupiłem destylator mianowicie keg 30l,
Kolumna z rury fi 60,3 wysoka 75cm
Odstojnik z rury fi 60,3 dł 25cm poj. Ok 0,5l który zatrzymuje niepożądane substancje i zapachy.
Chłodnica z 3m rury fi8 schowana w rurce fi 60,3 dł 35cm.
Zrobiłem nastaw cukrowy na drożdżach vodka crystal 66 g zamówione z tej strony, dałem 7 kg cukru, całość wyniosła 25l. Po 6 dniach fermentacji postanowiłem rozpocząć grzanie. W 10 godz przerobiłem 25 l z czego wyszło 1.5l-80%, 1.5l-78%, 1.5l-65%. Mam więc parę pytań:
- dlaczego tak długi czas? (woda w wężownicy miała powolny przepływ, była chłodna temperatura 82-83 stopni, później musiałem podnosić bo przestawało kapać)
- co dają środki do klarowania nastawu?
- jak destylować 2 raz?( delikatny posmak drożdży chociaż idzie wypić)

Pozdrawiam Młody
Awatar użytkownika

przemu87
50
Posty: 76
Rejestracja: piątek, 14 lis 2014, 04:29
Krótko o sobie: Jestem jaki jestem i nikt tego nie zmieni!
Ulubiony Alkohol: własny :-)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Gidle
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: 10 godzin i wynik 80%

Post autor: przemu87 »

Mógłby kolega jakies foto sprzętu wrzucić, pewnie masz źle skonfigurowany sprzęt? Jaką mocą prowadziłeś proces? 82-83 stopnie to raczej dużo za dużo. Dobrze sklarowany nastaw w twoim przypadku to mniej smrodu i syfu w urobku. Najpierw trzeba rozwiązać twoje problemy żeby destylować drugi raz z dobrym rezultatem. Do oceny twojego sprzętu zdjęcie aparatu by sie zdało i więcej danych.
NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: 10 godzin i wynik 80%

Post autor: Zbynek80 »

Urzekła mnie twoja historia ;) A tak poważnie mówiąc to prędkość kapania zależy od mocy grzania, (bo rozumiem,że to pot stil a nie kolumna z refluksem)
Jak grzejesz gazem, prądem ? Masz coś w tej "kolumnie" deflegmatorze ?
Środki do klarowania, klarują nastaw lepiej niż samo klarowanie czasem.
Rozcieńcz do ok 35% i destyluj drugi raz
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: 10 godzin i wynik 80%

Post autor: HomoChemicus »

Czyżby podłączony był termostat?
Jeżeli tak, do go wywal i wstaw regulator napięcia.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein
Awatar użytkownika

Dave
150
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 6 mar 2015, 23:30
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: 10 godzin i wynik 80%

Post autor: Dave »

@przemu87
Do oceny sprzętu nie potrzeba zdjęć, to nie kolumna tylko pot still z odstojnikiem, co chcesz więcej wiedzieć?
I co masz na myśli pisząc
przemu87 pisze:82-83 stopnie to raczej dużo za dużo.
Awatar użytkownika

przemu87
50
Posty: 76
Rejestracja: piątek, 14 lis 2014, 04:29
Krótko o sobie: Jestem jaki jestem i nikt tego nie zmieni!
Ulubiony Alkohol: własny :-)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Gidle
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: 10 godzin i wynik 80%

Post autor: przemu87 »

A widzisz kolego Dave z opisu jak odstojnik i chłodnica są połączone z deflegmatorem? Ja mimo krótkiego stażu widziałem wiele monstrum niby poststil. Co do temp. 82 w skraplaczu to jestem ciekaw jak efektywnie skrapla taka chłodnica.
Po głębszym wczytaniu się w post kolegi młody23 wnioskuje że źle zinterpretowałem tą temp.82 stopnie bo pewnie to temp. mierzona w którymś miejscu na destylatorze. Co nie zmienia faktu że dobrze było by zobaczyć na zdjęciu czym grzeje itd.
NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
Awatar użytkownika

Dave
150
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 6 mar 2015, 23:30
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: 10 godzin i wynik 80%

Post autor: Dave »

Do obsługi destylatora prostego nie potrzeba pomiaru temp w żadnym miejscu, kolega młody23 pewnie korzysta z tarczowego termometru umieszczonego na górze zbiornika i mierzy temp. par. Pot still to nie kolumna żeby utrzymywać jednakowa temperaturę na 10 półce
Awatar użytkownika

9kaczor6
150
Posty: 157
Rejestracja: środa, 14 paź 2015, 15:14
Ulubiony Alkohol: Bimber
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: 10 godzin i wynik 80%

Post autor: 9kaczor6 »

Dokładnie jeśli to jedna z kolumn dostępnych głownie na allegro to zapewne ma termoter na szczycie kolumny który służy praktycznie .... Hmm żeby sobie na niego patrzeć :P moj znajomy kupił takie cudo za prawie 900 zł na które spojrzałem i od razu powiedziałem, `trzeba było poczytać na forum przed zakupem` ... Teraz myśli nad zmianą sprzętu hehe
Czekamy na foto Twojego zestawu, coś doradzimy. Pzdr.

Autor tematu
młody23
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 17 gru 2015, 12:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własne produkty: nalewki, wódki smakowe
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Re: 10 godzin i wynik 80%

Post autor: młody23 »

Witam wszystkich
Dzięki za tak szybkie odpowiedzi.
-grzane było zwykłą kuchenką gazową, muszę kupić taboret gazowy
-temperatura faktycznie mierzona na górze kolumny, nie ma termometru na kegu
-ta temperatura 82-83 była mierzona na górze kolumny(na niższej temp. nie chciało lecieć)
- jak w kegu zaczęło szumieć , cykać to leciało
- jak podkręciłem temp na 95(tak na chwilę w czasie destylacji) to leciał słaby 70% ale ciurkiem, myślę że to od nastawu zależy jaki jest mocny jaki ma %, wtedy leci mocny bimberek.
- mierząc cały czas co leci postanowiłem nie przyspieszać kapania i tak 1.5l-80% i 1.5l-78% w stopniach 82-84*C na górze kolumny.
- nic nie stosowałem żadnych węgli aktywnych nie ma żadnego wypełnienia kolumny po prostu gdy zacier przestał pracować to do kega i jazda,( czy to dobrze?)

Muszę nauczyć się jak dobrze wykonywać wszystkie czynności i co używać by poprawić smak i zapach,chociaż z sokiem winogronowym lub śliwkowym własnej produkcji spoko smakuje :pije: . Był to mój pierwszy raz nie mam wprawy. Dorzucam zdjęcia

Serdecznie pozdrawiam wszystkich degustatorów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: 10 godzin i wynik 80%

Post autor: boxer1981228 »

Dave pisze:Do oceny sprzętu nie potrzeba zdjęć, to nie kolumna tylko pot still z odstojnikiem, co chcesz więcej wiedzieć?
Na pewno ze zdjęcia zrozumiem więcej niż z opisu nowicjusz, który zapewne nie wie za dużo.
Dave pisze:Do obsługi destylatora prostego nie potrzeba pomiaru temp w żadnym miejscu, kolega młody23 pewnie korzysta z tarczowego termometru umieszczonego na górze zbiornika i mierzy temp. par. Pot still to nie kolumna żeby utrzymywać jednakowa temperaturę na 10 półce
Czy aby na pewno nie potrzeba termometru w żadnym miejscu? Pierwszy to pomiar temperatury w kegu a drugi to właśnie na szczycie kolumny. W kegu pokazuje ile aklko jeszcze zostało a na górze kolumny za pomocą termometr widzę np jaki procent obecnie kapie. A refluks ze ścianek mogę regulować mocą grzania i też mi się przydaje do tego termometr na górze kolumny.
online
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: 10 godzin i wynik 80%

Post autor: radius »

boxer1981228 pisze: refluks ze ścianek mogę regulować mocą grzania i też mi się przydaje do tego termometr na górze kolumny.
Taaa... i będziesz siedział 10,5 godziny żeby ukapać 3 litry "pachnącego" bimbru :roll:
@młody23, utopiłeś kasę w badziewie, ale nie wszystko stracone. Masz dwie możliwości "naprawienia" tego wieszaka;
- pierwsza to wywalenie odstojnika, połączenie rury (bo kolumną nazwać tego nie można) bezpośrednio z chłodnicą i wypełnienie tejże rury zmywakami. Wtedy nazwiesz swój sprzęt deflegmatorem i zacznesz czytać forum, wpisując w szukajkę frazę: "destylacja prosta metodą pot still". Termometr zostaw w spokoju, na razie do niczego nie jest ci potrzebny 8-)
- druga to poszukanie spawacza, następnie odcięcie całej góry, zakup głowicy typu Aabratek lub Bokakob i pospawanie tego wszystkiego nazad do kupy. Potem szukajka, fraza: "destylacja metodą ponownego napływu" i... kupa czasu na lekturę.
Acha, nie zapomnij wypierdzelić w tym wypadku tego termometru do śmieci :lol:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

jpiwek
300
Posty: 309
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: 10 godzin i wynik 80%

Post autor: jpiwek »

I opcja numer trzy- oddaj to gówno skąd przyszło jeżeli nie mineły 2 tygodnie. Tak będzie najtaniej i najlepiej. Potem doczytaj i kup coś porządnego.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: 10 godzin i wynik 80%

Post autor: Lootzek »

Ewentualnie przemyśl co chcesz robić, jeśli "szperytus" to niestety, jak piszą koledzy wyżej. Ale sprzęt znakomicie sprawdzi się przy wszelkich brandy (np. winiak, śliwowica) czy whisky. Bardziej pracochłonne w przygotowaniu, ale i satysfakcja wielka ;)

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: 10 godzin i wynik 80%

Post autor: boxer1981228 »

radius pisze:Taaa... i będziesz siedział 10,5 godziny żeby ukapać 3 litry "pachnącego" bimbru
Radius a co w tym złego? Rum tą metodą właśnie obniżania mocy grzania utrzymywałem temp w na górze aparatury i to bez żadnego problemu fakt że proces trwał dość długo bo koło 10h ale się da i to bez żadnego problemu. Poza tym jest tu na forum jeden pacjent, który pędził śliwowicę tym sposobem podobno około 36h i pod koniec grzał coś koło 300W. Będzie miał ochotę to potwierdzi.

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: 10 godzin i wynik 80%

Post autor: wawaldek11 »

Nie wiem czy to ja jestem tym pacjentem ;) , ale u mnie z kega 50l potrafi kapać 24h, a kiedyś nawet dłużej.
Z tym, że wydajność jest ograniczona wydajnością powietrznej chłodnicy. Standardowa moc grzania 400 - 450W.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: 10 godzin i wynik 80%

Post autor: Kamal »

Aby teraz poprawić smak alko, to rozcieńcz do 35% i przepóść przez węgiel aktywny. A następnie daj do drugiej destylacji. A czemu nie po drugiej oczyszczać węglem? Bo alko będzie ostre w smaku. Przynajmniej u mnie tak było. I teraz oczyszczam po 1 destylacji i gotuję drugi raz. ;)
K.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastawy cukrowe”